Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Prešove sa dnes hrá extraliga i SEHA liga

Sportnet|Publikované 4. okt 2013 o 22:00

Dva zápasy zo štyroch v dvoch rozdielnych súťažiach v tomto týždni majú už hádzanári Tatrana Prešov za sebou.

Oba, v extraligovej dohrávke v Nových Zámkoch i v SEHA Gazprom South Stream Legue s Vardarom Skopje na macedónskej pôde, skončili výhrami slovenského majstra. Dnes a zajtra odohrajú Prešovčania ďalšie dva súboje.

PREŠOV. Mimoriadny ohlas v hádzanárskych kruhoch má najmä výhra deväťnásobného slovenského šampióna v hale HC Vardar Skopje. Tatran zdolal po výbornom výkone celého tímu ruskými reprezentantmi či španielskym gólmanom posilnený Vardar 37:34.

Tatran Prešov prekvapil aj v prvom kole SEHA GSS ligy, v ktorom zvíťazil v bieloruskom Breste nad HC Meškov. Potom ale nečakane zakopol v Osijeku, kde podľahol chorvátskemu vicemajstrovi RK Nexe Našice.

Následne Prešovčania doma vyhrali nad srbským majstrom z Nového Sadu presvedčivo o jedenásť gólov. Nuž a ten istý Nový Sad zase vyhral na ihrisku Nexe Našice o sedem gólov.

Nebyť zatiaľ jedného zakopnutia, mohol Tatran tróniť na samom vrchu nadnárodnej ligy. Na druhej strane sú v Prešove ostražití. Už nemienia dopustiť, aby po „hodoch nasledovalo bolenie brucha.“

Naopak, mužstvo trénera Petra Hatalčíka je odhodlané nadviazať na výkon proti Vardaru Skopje aj v nasledujúcom zápase. Nuž a ten čaká slovenského majstra dnes od 18. hodiny v TATRAN handball aréne s majstrom Čiernej Hory RK Lovčen Cetinje.

Súboj majstrov začne o osemnástej

Nie však len tento zápas je počas dvoch víkendových dní prešovským hádzanárskym lákadlom. Dnes sú na programe v TATRAN handball aréne dva zápasy.

O 15. hodine začne extraligové stretnutie výberu Slovenska (zložený z juniorov Tatrana Prešov) 20 s nováčikom súťaže z Martina. 0 18. hodine otvoria zápas o body v SEHA GSS lige majstri Slovenska a Čiernej Hory Tatran Prešov a RK Lovčen Cetinje.

Zajtra, netradične už o 10.30 (domáci vyhoveli žiadosti hostí pozn. red.), nastúpi majstrovský Tatran Prešov na extraligový súboj s Martinom.

O 13. h hrá mladší dorast Prešova s Považskou Bystricou, od 14.45 h je v THA na programe stretnutie ligy starších dorastencov Prešov – Považská Bystrica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.