Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V Prešove sa chystajú na ďalšiu hádzanársku lahôdku

Sportnet|Publikované 21. mar 2013 o 23:00

Zajtra o 18. hodine nastúpia proti sebe v poslednom súboji skupinovej fázy Pohára EHF Tatran Prešov a dánsky šampión KIF Kolding.

Tatran handball aréna sa znovu chystá na ďalší hádzanársky bonbónik. Zajtra o 18. hodine nastúpia proti sebe v poslednom súboji skupinovej fázy Pohára EHF, druhej najprestížnejšej súťaže hádzanárov v Európe, osemnásobný slovenský majster Tatran Prešov a dánsky šampión KIF Kolding.

PREŠOV. Nedeľa sedemnásteho februára tohto roku nebola veru šťastným dňom prešovských hádzanárov. Tatran Prešov prehral v skupine B na palubovke KIF Kolding vysoko 17:37.

V zajtrajšej odvete sa od mužstva trénera Romana Lamača zázrak iste nečaká. Avšak snahu aspoň sčasti kvalitným výkonom odčiniť dánsky výprask od hádzanárov Tatrana jeho priaznivci očakávajú.

KIF Kolding veľkým diváckym lákadlom

Jednoduché to dozaista mať ale nebudú. Dáni disponujú silným kádrom, hráčmi zvučných európskych mien. No aj tí sú však len ľudia z mäsa a kostí. Aj oni môžu mať slabší deň. A prečo nie hoc i dvakrát po sebe.

Keď ukrajinský Motor Záporožie, ten istý klub, ktorý Tatran dva razy v Pohári EHF presvedčivo porazil, dokázal v Koldingu vyhrať, prečo by sa podobný kúsok nemohol podariť aj prešovským hádzanárom? Navyše, keď o Tatran handball aréne (THA) je známe, že ľudia v nej dokážu vytvoriť skvelú atmosféru, vyburcovať domácich hádzanárov na maximum.

Dánsky KIF Kolding svojím hráčskym obsadením je určite diváckym lákadlom. Je reálny predpoklad, že hľadisko THA sa znovu zaplní a rozlúčka Tatrana Prešov so skupinovou fázou Pohára EHF v sezóne 2012/2013 bude mať dôstojný rámec.

Pokladňu otvoria už o 16. hodine

Vstupenky, ktoré sú v THA od utorka v predpredaji, sa celkom slušne míňajú.

„Skúsenosti z ostatných zápasov ale opäť naznačujú, že najväčší nápor na lístky bude v deň konania zápasu,“ mienil obchodný manažér Tatrana Prešov Rastislav Mihok.

„Dnes budeme vstupenky predávať v hale od 10. do 18. hodiny. Zajtra otvoríme pokladňu dve hodiny pred začiatkom zápasu Prešova s Koldingom, teda už o 16. hodine. O pol hodiny nato začneme ľudí púšťať dovnútra. Brány otvárame skôr hlavne preto, aby diváci mohli pokojne zaujať svoje miesta, či využiť služby, ktoré návštevníkom v priestoroch THA ponúkame.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.