Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Prešove sa bude bojovať o hádzanársky Česko-slovenský pohár

Hádzanári Tatrana Prešov. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 26. aug 2016 o 10:02

Domáci Tatran je obhajcom trofeje, najprv ho čaká Dukla Praha.

PREŠOV. Po lanskej premiére v pražskom Edene sa po roku opäť zopakuje konfrontácia najlepších slovenských a českých klubov v hádzanej mužov.

Dejisko turnaja najlepšieho kvarteta z uplynulého ročníka sa presunulo na Slovensko a 2. ročník Česko-slovenského pohára sa bude hrať 28. - 29. augusta v prešovskej Tatran handball aréne.

Na podujatí sa predstavia úradujúci majstri a vicemajstri oboch krajín z uplynulej extraligovej sezóny a bude mať formu turnaja Final Four.

Zoznam účastníkov je z troch štvrtín rovnaký ako v roku 2015. Slovensko budú v centre Šariša zastupovať Tatran Prešov, HC Sporta Hlohovec, Česko Talent M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha, ktorý v porovnaní spred rokom nahradí HK FCC Město Lovosice.

Tatran začne s Duklou Praha

V semifinále sa družstvá stretnú do kríža (1. v SR s 2. v ČR a 1. v ČR s 2. v SR), čiže dvojice sú vopred dané.

V nedeľu 28. augusta nastúpia najskôr od 17.00 h Hlohovčania proti Plzenčanom. Pôjde o reprízu vlaňajšieho semifinálového súboja, v ktorom boli úspešnejší hráči Sporty (23:19).

Potom od 19.00 h príde na rad konfrontácia Prešovčanov s hádzanármi pražskej Dukly. V pondelok 29. 8. sa o 15.30 h začne pre zdolaných semifinalistov duel o 3. miesto a finále je na programe od 18.00 h v priamom prenose - takisto ako predchádzajúce duely - internetovej televízie huste.tv.

Premiérový ročník ovládli slovenské tímy. Triumfoval Prešov pred Hlohovcom, nad ktorým vo finále zvíťazil jednoznačne 32:15. Tretia bola Plzeň a štvrté Lovosice.

Prešov je favoritom

Úloha hlavného favorita turnaja opäť pripadla Tatranu Prešov. Zvýrazňuje ju aj výhoda domáceho prostredia.

"V Česko-slovenskom pohári obhajujeme víťazstvo, takže neberieme nič iné ako zisk trofeje. Napriek tomu nás čaká náročný zápas s Duklou Praha, ale spravíme všetko pre to, aby sme tento súboj vyhrali a potom sa uvidí, na koho narazíme vo finále," uviedol pre klubový web Rastislav Trtík, ktorého zverenci v týchto dňoch hrajú na Turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Podľa jeho slov berú oba turnaje ako prípravu na blížiacu sa kvalifikáciu Ligy majstrov: "Pre mňa to bude vrchol, na
ktorý sa zodpovedne pripravujeme aj touto sériou zápasov."

Pre dvojicu českých krídelníkov Tatrana Jakuba Hrstku a Tomáša Čípa má Česko-slovenský pohár špecifickú príchuť .

"Chceme ho vyhrať. Zápasy proti českým tímom znamenajú pre mňa vždy ešte väčšiu motiváciu. Verím, že to budú kvalitné stretnutia. Na Duklu, ktorá to dotiahla do semifinále Vyzývacieho pohára 2015/2016, sa musíme dobre pripraviť a dať si pozor na Kotrča, Petržalu či ďalších šikovných mladých hráčov," poznamenal Tomáš Číp.

Pri remíze sa hádžu sedmičky

V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale po 60 minútach riadneho hracieho času nasleduje rozstrel zo značky 7 m hodu.

Stretnutia povedú rozhodcovské dvojice Boris Mandák - Mário Rudinský (SR), Jiří Opava - Pavel Válek (ČR).

Organizátori pripravili pre účastníkov aj finančnú motiváciu. Víťaz premiérového ročníka Česko-slovenského pohára v tejto podobe získa prémiu 1 500 eur.

Útechou pre zdolaného finalistu bude šek na 1 000 eur a o čo hrať bude aj v zápase o 3. miesto, keďže úspešnejšie družstvo v ňom zinkasuje 500 eur.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.