Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Prešove predsa len budú dekorovať hádzanárskych majstrov

Ilustračné. (Autor: archív)
Ján Leško|Publikované 11. máj 2018 o 22:00

Titul získali starší aj mladší dorastenci Tatrana Prešov.

PREŠOV. Ťažko by sa bol pred štartom finálovej série Slovnaft Handball Extraligy našiel v prešovskom hádzanárskom tábore niekto, kto by neveril, že na štrnásty titul majstra útočiaci Tatran Prešov ju nezvládne v najkratšom možnom čase.

Skutočnosť je ale taká, že slovenský suverén, po tom ako v prvom dueli doma vyhral o štrnásť gólov, v Topoľčanoch prehral.

Stav série na zápasy je tak pred dnešným tretím súbojom vyrovnaný.

Trpké sklamanie v Prešove z nečakaného rezultátu v Topoľčanoch ešte doznieva. TATRAN handball arena sa hotovala na dnešok ako na hotovú vec. Manažéri Tatrana chystali oslavy, ktorých vrcholom malo byť dekorovanie prešovského šampióna zlatými medailami.

Slávnostný rámec, ako avizujú usporiadatelia, napokon predsa len sobotňajší zápas mať bude.

Počas prestávky tretieho finálového stretnutia v THA Prešov – Topoľčany (začne o 18. hodine) sa uskutoční dekorovanie majstrov Slovenska – titul do klubovej vitríny v predstihu získali starší aj mladší dorastenci Tatrana Prešov.

Priaznivci prešovskej hádzanej ale veria, že aj napriek doterajšiemu jednému finálovému zakopnutiu, majstrovské pozície z ostatných sezón obhája aj extraligoví muži Tatrana.

Finálový zápas môže byť aj posledným v domovskom stánku prešovských hádzanárov.

Za predpokladu, že Tatran rolu favorita potvrdí dnes i vo štvrtom finále 16. mája v Topoľčanoch.

Ženy o bronz v Bánovciach

Do záverečnej fázy dospelo aj národné play–off MOL ligy hádzanárok.

Za obhajobou minuloročných bronzových medailí idú hádzanárky ŠŠK Prešov, ktoré prvý zápas série (na dve víťazstvá) odohrajú v Bánovciach nad Bebravou s tamojším HK Sokol dnes.

Druhý zápas v Prešove stanovili na sobotu 19. mája od 18. hodine, prípadný tretí, znovu v ŠH na Baštovej v Prešove by sa hral v nedeľu 20. mája od 10.30 hodiny.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.