Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

V Prešove hádzanári na poslednú chvíľu menili súpisku

Peter Hatalčík. Pred cestou na Balkán mal nemálo starostí. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 30. sep 2013 o 00:00

Hádzanárov Tatrana Prešov čaká tento týždeň náročný program. Odo dneška dohrajú štyri súťažné zápasy.

Dva v slovenskej extralige a dva v nadnárodnej SEHA Gazprom South Stream League.

PREŠOV. Dnes predpoludním vyrazí výprava prešovských hádzanárov do Nových Zámkov. O 18.30 hodine tam začne predohrávaný zápas 5. extraligového kola, v ktorom v aktuálne neúplnej tabuľke prvý HC Štart Nové Zámky hostí tretí v nej Tatran Prešov.

Dvakrát v extralige i SEHA GSS lige

Po skončení tohto stretnutia bude cesta slovenského majstra pokračovať do metropoly Macedónska. Na stredu 2. 10. o 17,45 h je naplánovaný zápas 4. kola SEHA GSS ligy Vardar Skopje – Tatran Prešov.

Domov by sa mali prešovskí hádzanári vrátiť vo štvrtok. Cez víkend ich potom čakajú ďalšie dva zápasy.

V sobotu 5. októbra o 18. hodine nastúpi Tatran Prešov v domácej Tatran handball arene proti majstrovi Čiernej Hory RK Lovčen Cetinje. V predzápase o 15.30 sa výber SR 20 stretne v extraligovom dueli s Martinom.

V nedeľu 6. októbra, na žiadosť súpera v netradičnom čase o 10.30 hodine, začne v THA stretnutie šiesteho extraligového kola Prešov – Martin.

Onemocneli obaja brankári

„Nuž naozaj, pestrá paleta zápasov i presunov na jeden týždeň,“ konštatoval pred dnešným odchodom tréner Tatrana Prešov Peter Hatalčík.

To ale nie je to najpodstatnejšie, čo kormidelníka deväťnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna aktuálne ťaží.

„Zdravotné problémy sa na nás akoby naraz zosypali. Skoro celý minulý týždeň sa z chrípky liečil brankár Jakub Krupa. Ešte sa nedal celkom do poriadku a silné neurologické problémy hlásil aj Svetislav Verkič. V piatok ani sobotu netrénoval, chystal sa na odborné vyšetrenia, takže nad tým, či dnes vôbec s nami pocestuje visí ešte veľký otáznik. Definitíva, či áno alebo nie, zrejme padne až v pondelok ráno. Peter Tumidalský má natrhnuté kolenné puzdro, Michal Urban po operácii ramena ešte rehabilituje."

Macedónci nakupovali aj u Rusov

Hýriť optimizmom teda P. Hatalčík zďaleka nemôže.

„To je síce pravda, ale aj hádzanársky život prináša zavše takéto situácie. Takže aj so vzniknutou sa musíme nejako vyrovnať. Nemôžme predsa ísť len zápasy odohrať z povinnosti. Chce to zmobilizovať sa, motivovať a patrične zabojovať. V ničom si nemôžeme dovoliť podceniť Nové Zámky. Čísla nepustia. HC Štart je po piatich zápasoch, pravda s nie najsilnejšími súpermi, prvý. Na Tatran sa určite vynasnaží vytiahnuť. Preto som už vopred apeloval, že koncentrácia na tento zápas musí byť maximálna počas celého zápasu."

"Čo sa týka zápasu s Vardarom Skopje, v stredu na jeho domácej pôde, budeme to tam mať asi veľmi ťažké. Vardar sa pred touto sezónou výrazne posilnil. Nakúpil viacerých ruských reprezentantov. Káder v porovnaní s tým z minulej sezóny podstatne zmenil. Je určite kvalitnejší. V tradičnom derby v hale Metalurgu v Skopje remizoval, prevalcoval srbský Partizan Belehrad, o štyri góly vyhral naostatok v bieloruskom Breste. K tomu tradične búrlivé balkánske prostredie. Takže nič ľahké nás v Macedónsku nečaká. Zbrane ale vopred neskladáme. Ideme sa popasovať o dobrý výsledok.“

Hruščáka uvoľnili pre reprezentáciu

Najčerstvejšiu informáciu z tábora hádzanárov Tatrana Prešov nám tlmočil tréner P. Hatalčík.

„Zdravotný stav brankár Verkiča je nestály a nedovoľuje mu vycestovať. Preto sme museli v zložení mužstva improvizovať. Dnes v Nových Zámkoch bude vedľa Krupu junior Peter Košč. Matej Vernarský, ktorý je na súpiske SR 20 za Tatran v extralige chytať nemôže, v SEHA lige však áno, takže do Skopje pocestuje s nami on. Proti HC Štart nebude hrať ani Patrik Hruščák, ktorého klub na dnešok uvoľnil pre potreby reprezentácie mužov Slovenska v prípravnom zápase v Topoľčanoch. Odtiaľ potom pricestuje za nami do Nových Zámkov a pripojí sa k mužstvu pred odchodom do Skopje.“Súvisiace články