Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Prešove dnes Bardejov, zajtra Bystřice

Sportnet|Publikované 6. okt 2008 o 22:00

Mužstvo z prešovskej Tatran handball arény sa vrátilo domov po necelom týždni. Minulý štvrtok hral Tatran Prešov Ligu majstrov v Hamburgu. V sobotu

slovenskú extraligu v Modre s ŠKP Bratislava, v nedeľu predpoludním v Karvinej. Nabitý majú však prešovskí hádzanári aj tento týždeň.

PREŠOV. Slovenský majster a obhajca prvenstva v českej Zubr extralige odohrá najprv dva zápasy v týchto súťažiach. Tie však budú aj prípravou na sobotňajšie pokračovanie v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Včera regenerovali

Výprava hádzanárov Tatranu Prešov je doma od nedeľného podvečera. Včera predpoludním hráči mužstva predovšetkým regenerovali. Už dnes (od 18. h) hrajú zápas 8. kola slovenskej extraligy s Bardejovom. Tím trénera Slavomíra Kroka Prešovčania na bardejovskej palubovke v úvodnom kole zdolali. Jasným favoritom v dueli s nováčikom, ktorý dosahuje prekvapujúce výhry (najmä nad Považskou Bystricou), sú zeleno-bieli aj dnes. To isté platí aj o stredajšom stretnutí v Tatran handball aréne (tiež od 18. h) v 6. kole českej Zubr extraligy. Vrcholom hádzanárskeho týždňa bude však sobotný zápas druhého kola skupiny D Ligy majstrov. Tatran Prešov hostí viacnásobného majstra bývalej Juhoslávie a aktuálneho srbského šampióna Rukometni klub Crvena Zvezda Belehrad. Z hľadiska postupových cieľov slovenského šampióna jeden z kľúčových stretnutí v skupine.

Dozvuky z Hamburgu

Aj preto tréner Tatranu Prešov Rastislav Trtík stále otvorene hovorí, že zápasy v národných súťažiach sú prípravou na Ligu majstrov. Tú tatranci odštartovali prehrou o dvanásť gólov v Hamburgu. "HSV Hamburg ma ničím neprekvapil," hodnotí prešovský tréner svoje prvé vystúpenie s mužstvom v najvýznamnejšej európskej súťaži. "Sila, kvalita i možnosti tímu mi boli známe. Niektoré posty má vysokou kvalitou dokonca až strojené. V tomto smere bol medzi nami podstatný rozdiel. Napriek tomu sme v mojom pohľade obstáli celkom slušne. Najväčší problém bol pre nás vytvoriť na súpera tlak z postov spojok. Na tých nás Hamburg jednoznačne prehral. Chýbala nám väčšia strelecká úspešnosť. Nedali sme, prichádzali o lopty a súper z kontier trestal. To boli základné parametre, v ktorými sme sa od bundesligového Hamburgu najviac odlišovali."

Sľubné signály

R. Trtík si však myslí, že aj s takým renomovaným mužstvom, akým HV Hamburg je, sa dá hrať vyrovnanejšia partia. "Hoci sme prehrali o dvanásť, HSV s hráčmi svetovej extratriedy nebol až taký dobrý, ako som očakával. Formu sme ladili na vstup do Ligy majstrov. Skoro sa to podarilo. Lenže do toho prišlo zranenie Radčenka. Tušil som, že to bude mať následky. Chýbal aj Mokriš. Tumidalský hrá na strednej spojke výborne. Klobúk dole. Je veľmi úderný, dobrý. Ale iný hráčsky typ na tomto poste ako Radčenko. V útočnej fáze, v medzihre vie mužstvo upokojiť, pripraviť na zakončenie. Trúfam si teda povedať, že ak by sme boli kompletní, formu by sme boli zrejme v rámci možností načasovali v súlade s predpokladmi. Je ale vidno, že mužstvo robí pokroky. Obrana je príchodom Krupu pevnejšia, s nácvikom nových herných systémov sa mnoho hráčov prebralo. To sú sľubné signály pred pokračovaním hlavne v Lige majstrov."

Žeby už s Radčenkom?

Prvý domáci zápas nového ročníka Ligy majstrov odohrá Tatran Prešov v sobotu s CZ Belehrad. Predtým však hrá Prešov dnes s Bardejovom, zajtra s Bystřicou pod Hostýnem. "Na obidva zápasy sa snažíme pripraviť tak, aby modelovali vlastne to, čo hodláme hrať v sobotu," avizuje R. Trtík. "Súboj s Belehradom je pre nás nesmierne dôležitý. Príde súper, ktorého chceme a musíme poraziť. Očakávame, že budeme mať plný dom a silnú podporu publika. Žiaľ, ťaží nás ešte otáznik. Neviem, v akom stave bude Radčenko, či už bude schopný hrať taký ťažký zápas. Navyše, v stredu, v stretnutí českej extraligy, po taktickom faule a vylúčení v Karvinej v posledných sekundách musí jeden zápas automaticky odpočívať Tumidalský. Ak sa do hry bude môcť zapojiť Radčenko, len to uvítam. Určite si v spomenutých zápasoch nejaké herné varianty odskúšame. Času na to však veľa niet. S hádzanou som už čosi zažil. Avšak štarty v dvoch národných súťažiach, Lige majstrov, k tomu cestovanie, to je pre mňa niečo nové. Vo svete sa čosi také bežne nevidí. Na druhej starne ma to však motivuje k hľadaniu foriem a metód, ako to s mužstvom najefektívnejšie zvládnuť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.