Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Prešove česká i slovenská extraliga

Sportnet|Publikované 7. dec 2007 o 23:00

Hádzanári Tatrana Prešov vstúpili do skupinovej fázy slovenskej extraligy. V dohrávke prvého kola, hoci nenastúpili v optimálnom zložení, bez

akýchkoľvek problémov zdolali doma Topoľčany.

PREŠOV. Počas tohto víkendu odohrá slovenský majster v Tatran handball aréne dve stretnutia. Dnes o 18.hodine začne šestnásteho kola českej Zubr extraligy Tatran Prešov KH Kopřivnice. Zajtra o 16.hodine je na programe zápas druhého kola skupinovej fázy slovenskej extraligy. Líder skupiny A z Prešova hostí druhý Hlohovec.

Arbitri zo "sociálneho ústavu"

Štvrtková dohrávka s Topoľčanmi v THA bola pre tím trénerov Martina Liptáka a Milana Foľtu "povinnou jazdou". S týmto súperom tatranci žiaden problém nemali. Zato deň predtým na palubovke "gumárov" v Zubří súper Prešovčanov poriadne prevetral. V základnej skupine českej extraligy utrpeli zeleno bieli po Karvinej a Lovosiciach tretiu prehru. "Zápas s Topoľčanmi bol našou jasnou záležitosťou. Vedeli sme, že súper sa bude snažiť držať loptu čo najdlhšie. Arbitri sa zase raz zahrali na "sociálny ústav". Zdržiavanie hosťom blahosklonne tolerovali. Nik sa nám ale nezranil, vyhrali sme, máme povinné body. Tí, ktorí ťahajú "vážne" zápasy si oddýchli. Takže tu ani niet príliš čo hodnotiť," vyriekol po prvom zápase skupinovej fázy tréner Tatrana Prešov M. Lipták

Už to nešlo

Za riekou Moravou jediný slovenský zástupca v českej extralige na pôde aktuálneho lídra deň predtým nepochodil. V Zubří prehral 34:42. Správy z dejiska hádzanárskeho šlágra zvestovali, že domáci boli jednoznačne lepší z každej stránky. "O tomto už absolútne nie je treba špekulovať," tvrdí prešovský tréner. "Už to jednoducho nejde. Štvrťhodinu v Zubří sme hrali normálne, gól na gól. Neskôr to ale nešlo. Domáci hrali výbornú, rýchlu hádzanú. Vychádzalo im takmer všetko. Naši brankári si na loptu poriadne nesiahli. Prišlo teda to, čo sme všetci už očakávali. Hádzanárski laici to asi ťažko pochopia. Mužstvo je uťahané, a už mu to jednoducho nejde. Už sme "zapečení", vážny zápas tohto roku zrejme už nevyhráme. To nie je obhajoba nás trénerov, ani hráčov. Pri tom množstve zápasov, ktoré máme za sebou, je to skrátka tak. So Španielmi v Lige majstrov to ešte šlo, potom aj s Karvinou. Viac ako prehra v Zubří, ma však ešte aj teraz mrzí prehra v Lovosiciach. Ťahúni tímu majú toho plné zuby. K tomu sa pridružili zranenia Pekára a Miša Urbana. Neprestali sme bojovať, nezačali hrať inú hádzanú, nezmenili spôsob našej hry. Len jednoducho nastal čas, kedy nám to prestalo ísť. Prišiel maximálny útlm."

Pokazená bilancia

Prešovský hádzanársky kormidelník so svojim tímom sa už tešia na prestávky v slovenskej i českej extralige. Po tohto víkendovom programe čaká Tatran Prešov posledný majstrovský zápas v tomto roku. Budúcu sobotu v THA s TJ Bystřice pod Hostýnem. "Bilanciu v českej extralige sme si prehrami v Lovosiciach a Zubří trochu pokazili. Nič ale nie stratené. Zubří máme ešte doma, potom hráme s pražskými vojakmi. Všetko teda z hľadiska prvenstva v základnej časti je otvorené. Pred nami je však dnešný a zajtrajší zápas, o týždeň tohtoročná bodka. Ani v týchto dueloch si nemienime nič zľahčovať. Vo všetkých troch ideme naplno bodovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.