Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

V premiérovej edícii Tour de Ski sa pobeží o milión frankov

TASR|27. mar 2006 o 14:11

Lipsko 27. marca (TASR) - Podľa vzoru prestížnych cyklistických pretekov Tour de France sa v sezóne 2006/2007 uskutoční premiéra podobného podujatia v ...

Lipsko 27. marca (TASR) - Podľa vzoru prestížnych cyklistických pretekov Tour de France sa v sezóne 2006/2007 uskutoční premiéra podobného podujatia v behu na lyžiach pod názvom Tour de Ski. Organizátori vypísali už aj celkovú dotáciu vo výške milióna švajčiarskych frankov.

Podujatie sa bude skladať z 8 etáp a odštartuje 29. decembra na Českomoravskej vysočine v Novom Měste na Morave. Mužov čaká až do 7. januára trať v celkovej dĺžke 101,9 km, ženy za rovnaké obdobie zvládnu 50 km. Poslednú disciplínu - horskú prémiu privíta talianske Alpe de Cermis.

Podobne ako v cyklistike nebudú chýbať ani šprintérske podujatia a rovnako ako v Tour de France nedokončenie alebo vynechanie jednej z etáp znamená koniec v súťaži. Celkoví víťazi v oboch kategóriách zinkasujú po 150.000 frankov, prví v hodnotení šprintov po 10.000 frankov. Pri pretekoch s hromadným štartom sa budú udeľovať v rýchlostných prémiách aj bonusové sekundy. "Tour de Ski je skvelou myšlienkou, ktorá beh na lyžiach posúva dopredu," tešil sa na budúcu zimu nemecký držiteľ dvoch krištáľových glóbusov za práve skončený ročník Svetového pohára FIS Tobias Angerer.

Súvisiace články