Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V premiére inkasovali Revúčania dvojcifernú nádielku

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Revúca - Hokejisti MHK Magnezit Revúca nestúpili do nového súťažného ročníka šťastne. V minulotýždňovom otváracom kole III. ligy stredosloveskej

divízie mužov mali voľno a do súťaže sa zapojili až v sobotu podvečer. V domácom prostredí si zmerali sily so súperom z Rimavskej Soboty. Fanúšikovia magnezitárov však po hodine hry čistého času odchádzali spoza revúckych mantinelov sklamaní po vysokej prehre domácich. Hráči HK Ormet Relax, ktorí vlani v seniorskej súťaži absentovali, nadelili domácim nelichotivú dvojcifernú nádielku.

REVÚCA - RIM. SOBOTA 3:10 (0:2, 2:6, 1:2)

Góly: Levčák 2, Špak resp. Krajco 3, Oštrom, Ivanyi a Pavlenka po 2, Tomek. Pred 250 divákmi rozhodovali Žubor - Laco, Šterba.

MHK Magnezit: R. Urda - Kováč, Bajús, Hrbáľ, P. Hutka - Vojčík, N. Hutka, Kozák - Capík, M. Urda, Andraščík - Špak, Levčák, Mráz.

Domáci začali zápas iba s dvoma päťkami, až neskôr v priebehu stretnutia sa do hry zapojili Levčák a Mráz. V prvej tretine sa hral na revúckom ľade vyrovnaný duel, ale hostia sa dokázali dva razy kombinačne presadiť a prinútiť gólmana domácich R. Urdu kapitulovať. V prostrednej časti hry vyrobili magnezitári po vhadzovaní vo vlastnom obrannom pásme niekoľko individuálnych chýb, ktoré súper nekompromisne trestal. Prvý gól vsietili Revúčania až za stavu 0:5. Rimavskosoboťania pokračovali vo svojej hre aj v druhej polovici stretnutia a pred poslednou časťou hry zvýšili na 8:2. V tretej tretine sa duel už iba dohrával. Domácim však dochádzali fyzické sily a hostia zavŕšili svoj zaslúžený úspech ďalšími dvoma gólmi, čím počet presných zásahov zaokrúhlili na desať. Na opačnej strane dokázali odpovedať magnezitári iba jedným a za zmienku stojí aj to, že v domácom drese sa strelecky presadil iba tretí útok. V dobrej hokejovej atmosfére sa zrodilo niekoľko šarvátok, ale vylúčenia výsledok stretnutia neovplyvnili.

"Naše obavy spred stretnutia sa naplnili a so súperom sme držali krok len dovtedy, kým to kondične šlo. Hráčom nemožno uprieť snahu i bojovnosť, ale na kombinačne a herne lepších hostí to však nestačilo. Víťazstvo Rimavskej Soboty je zaslúžené, ale výsledok je pre nás krutejší, ako bol reálny rozdiel mužstiev na ľadovej ploche. V našich radoch sa markantne prejavil nedostatok pobytu na tréningovom ľade i absencia viacerých kľúčových hráčov, keď z rôznych dôvodov nenastúpili Tatarko, Hudák, Žgravčák, či Borza," povedal po zápase prezident MHK Magnezit Revúca Vladimír Andraščík.

V nasledujúcom kole má revúca opäť voľno a v 4. kole ich čaká derby s Rožňavou na domácom štadióne.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.