Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V Prakovciach mali futbalový sviatok

S víťaznou trofejou. Po dvoch rokoch sa Prakovčania vracajú do krajskej súťaže. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 24. jún 2014 o 22:00

Výber SOFZ opäť zvíťazil a potiahol tak sériu neporaziteľnosti.PRAKOVCE. Tradície a dobré zvyky je dobré udržiavať. Dlhoročnou neodmysliteľnou súčasťou záveru sezóny na futbalovom Spiši je organizovanie zápasu Výberu Spišského oblastného futbalového zväzu na pôde víťaza najvyššej oblastnej futbalovej súťaže.

Prakovská slávnosť

Už niekoľko kôl vopred bolo známe, že ak sa nič mimoriadne nestane, víťazom 7. ligy Spišského oblastného futbalového zväzu sa stanú Prakovčania. Tí si na čele tabuľky vybudovali dostatočný náskok a posledné kolá už len dohrávali.

V predposlednú júnovú nedeľu tak ich kapitán mohol na radosť celého mužstva, výboru a divákov zodvihnúť nad hlavu pohár určený víťazovi.

Prakovský futbalový areál sa od rána obliekol do slávnostného rúcha. Varil sa guláš a pripravovalo sa všetko na privítanie športovej futbalovej verejnosti zo Spiša. Prológom slávnosti bol kvalifikačný zápas žiakov Spišského Hrušova a Gelnice.

Aj to sa stalo tradíciou, že dve najlepšie mužstvá gelnickej a spišskej skupiny sú súčasťou takéhoto podujatia.

Po skončení žiackeho kvalifikačného súboja nasledovalo dekorovanie najlepších tímov jednotlivých súťažných kategórií Spišského oblastného futbalového zväzu.

Pohár pre víťaza 7. ligy získali Prakovce. Na ocenení sa nezúčastnili zástupcovia Veľkého Folkmara B, ktorí zvíťazili v 8. lige. Dorastenci Nálepkova prevzali trofej určenú víťazovi U19 – 1. Zberatelia trofejí zo Spišského Hrušova brali pohár pre najlepšie dorastenecké mužstvá U19 – 2. U žiakov predseda SOFZ Jaroslav Švarc ocenil družstvá Gelnice a Spišského Hrušova.

Potom už nasledoval zlatý klinec bohatého programu. Ešte pred výkonom zápasu sa výbornou zostavou predstavili najlepšie mažoretky na Slovensku, ktoré majú svoje sídlo v Prakovciach.

Za ideálneho počasia 200 divákov sledovalo kvalitný súboj v podaní Víťaza SOFZ a Výberu SOFZ. Dva góly Tokarčíka znamenali vedenie 2:0 a domáci kontrovali len jedným presným zásahom Mihálika.

„Len Mária Huta dokázala poraziť Výber SOFZ 4:2. Dlho predtým, a ako vidíme aj potom, sa to nikomu nepodarilo. Ale o to tu nejde. Dôležité je, že sa ľudia stretli, porozprávali o futbale, o sezóne a ďalšej budúcnosti futbalu v našom regióne,“ uviedol predseda revíznej komisie SOFZ Ľuboš Marcinko.

Nielen on, ale všetci prítomní si pochvaľovali bezchybnú organizáciu, výbornú atmosféru, dobrý futbal, chutný guláš.

„Blahoželám vám k postupu a pevne dúfam, že vás o rok nemáme späť v našej súťaži,“ s úsmevom skonštatoval pri podávaní rúk predseda SOFZ Jaroslav Švarc.

Výsledok: Prakovce víťaz 7. ligy – Výber SOFZ 1:2 (0:2), Mihálik – Tokarčík 2.

Zostavy jednotlivých mužstiev:

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Paučo, Mihálik, Kellner, Grega, Kuchár, Slovinský, Gmiter, Demčák, Silla, Regec, Podolinský, Grega, Stoklas, Regec, Lukáš, Leško.

Výber SOFZ: D. Pollák, Lipták – Vojtila, F. Plachetka, Petrík, P. Pollák, Duch, Suchý, Žiga, Tokarčík, Kujnisch, Augustin, Petko, Smik, Fabini.

Ďalšia trofej pre Hrušovčanov

Z dvanástich účastníkov U15 – A s trojbodovým náskokom pred Harichovcami obsadili prvé miesto žiaci Spišského Hrušova.

So šesťbodovým rozdielom od druhých Prakoviec zvíťazili v U15 – B žiaci Gelnice. V oboch prípadoch bola úctyhodná bilancia prehier. Aj Hrušovčania aj Gelničania za celú sezónu len raz schádzali z ihriska ako porazení. V nedeľu po 16. hodine mal výkop kvalifikačný zápas dvoch víťazov.

Lepšie začali Gelničania, ktorí viedli, no súperovi sa podaril dokonalý obrat a po dvoch góloch Halčina a jednom Olejníka a Markoviča sa radovali z celého prvenstva Hrušovčania.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.