Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V poslednom tohoročnom hokejovom stretnutí na domácom ľade sa chcú Spišiaci rozlúčiť s divákmi víťazstvom

Sportnet|Publikované 12. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves V piatok 11. januára 2002 stretnutím proti Dubnici odštartovali doma hokejisti Spišskej Novej Vsi nový hokejový rok. Vtedy v prvej

lige zdolali Dubničanov 8:3 a prvý gól v roku 2002 dal už v 3. minúte Igor Liba. Dnes v piatok trinásteho na Luciu spišskonovoveskí hokejisti zakončia pred domácim publikom rok 2002 súbojom proti Žiline.

"Žilinčania majú momentálne podobné problémy ako my, so zložením kádra. Hráme zatiaľ bez juniorov, pretože juniorka ešte nie je istá v prvej desiatke. Na súboj proti Žiline nastupujeme s taktikou hlavne nepokaziť jednu tretinu, ako proti Popradu, a tá rozhodla o osude zápasu. Je to posledný zápas pred vianočnými sviatkami, chceme sa rozlúčiť víťazstvom," uviedol pred dnešným zápasom asistent trénera HK VTJ Spišská Nová Ves Tibor Daniš.

Okrem dnešného stretnutia žije v týchto dňoch Spiš hokejovými majstrovstvami Slovenska amatérov a veteránov.

Pred včerajším tréningom si hráči, ale aj tréneri extraligového nováčika so záujmom pozreli úvodný zápas medzi Liptovským Mikulášom a Popradom.

"Zatiaľ sa predstavili len dve mužstvá. Som prekvapený úrovňou a nasadením. Niektorí hráči, ktorých sledujem by sa nestratili ani vo vyššej súťaži," s úsmevom odpovedal T. Daniš na otázku, či medzi skúsenými harcovníkmi nehľadá nové posily do kádra extraligovej Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.