Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V poslednom kole si môžu prilepšiť aj košickí hádzanári

Sportnet|Publikované 31. jan 2014 o 23:00

Nadstavbová časť hádzanárskej extraligy mužov oficiálne odštartuje počas budúceho víkendu.

KOŠICE. Aj keď nadstavbová časť hádzanárskej extraligy mužov oficiálne odštartuje až počas budúceho víkendu, mužstvá, ktoré mali miestenku do A-skupiny zaistenú ešte pred Vianocami, investujú v nej už dávnejšie. Lebo každý bod sa zíde.

Aj ten, o ktorý oberú „áčkari“ tímy zoradené pod čiarou rozdeľujúcou nadstavbu na dve skupiny rozdielnej výkonnosti. Lebo všetky body sa v nadstavbovej fáze rátajú.

V poslednom kole základnej časti si môžu prilepšiť aj Košičania, ktorí hostia dnes (o 18. h) jedného z dvoch nováčikov extraligy MHáK Martin, a základný vklad do nadstavby môžu v prípade víťazstva navýšiť na 25 bodov.

Zatiaľ sú oranžovo-čierni vo fiktívnej tabuľke nadstavby na atraktívnom štvrtom mieste, a keby na ňom zostali aj po druhej tretine súťaže, mohli by si vo svojom kalendári podčiarknuť aj termíny prvého kola play-off.

Je isté, že v nadstavbe im budú na nervy najviac liezť Nové Zámky, ktoré sú v tabuľke za nimi iba o skóre, a pozviechať sa môže aj jeden z dvojice Považská Bystrica a ŠKP Bratislava, ktorá dnes musí vyriešiť matematickú rovnicu o jednej neznámej, o poslednom postupovom mieste do šesťčlennej A-skupiny nadstavbovej časti.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.