Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V poslednom dejstve podcenili apetít „žochárov“

Michal Kivader. Podľa neho proti súperom, ako sú Topoľčany, sa hrá ťažko. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 30. jan 2013 o 23:00

Prešovským hokejistom sú akosi súdené v ostatnom čase zápasy končiace samostatnými nájazdmi.

V uplynulých štyroch stretnutiach sa tri razy dočkali tohto atraktívneho vyvrcholenia. Keďže nájazdy sú vždy lotériou, je zradné spoliehať sa na ne, hoci na tréningoch sa im hráči venujú v dostatočnej miere. Našťastie tak, ako proti Michalovciam, i na topoľčianskom ľade sa východniari v rámci 41. kola I. ligy presadili. V utorok sa však tejto dramatickej koncovke mohli jednoznačne vyhnúť, ale dosť ľahkomyseľne si neustrážili náskok.

PREŠOV. Kolektív HC 07 sa znovu presvedčil, že proti tímom bojujúcim v závere základnej časti o účasť v play-off sa hrá naozaj ťažko.

Predtým Šarišania podľahli Trnave i Detve a do tretice sa chceli vyvarovať sklamaniu. Podarilo sa im to, hoci s odretými ušami.

Domáci, ktorí sú na siedmej priečke, si chceli udržať odstup pred Detvanmi i Trnavčanmi, a tak poriadne našich pohrýzli. Pritom sa to však začalo sľubne práve pre zverencov trénera Jána Faitha.

„Viedli sme po úvodnej dvadsaťminútovke dvojgólovým rozdielom, mali sme hru pod kontrolou a súpera sme zatlačili. V druhom dejstve to už nebolo také jednoznačné, ale stále sme držali hostiteľov na dištanc a boli sme v pohode. V záverečnej tretine ale prišiel nečakaný obrat,“ komentoval priebeh diania Michal Kivader, ktorý si pripísal dve gólové asistencie.

Čo sa však stalo práve vo finiši merania síl, že hostia prišli o trojgólový náskok? Keď v 47. minúte Hajduk upravil na 4:1 z pohľadu Prešova, zdalo sa, že o osude duelu je rozhodnuté.

Avšak potom Topoľčany začali hrať ako pokropení živou vodou, v rozpätí 49. až 55. minúty tri razy skórovali a vyrovnali.

„Poľavili sme, hra nám prestala ísť, domáci nás zrazili na kolená gólmi z kategórie šťastných.“ Boli sme zvedaví, či dokonca hrozila prehra už v riadnom hracom čase, ale podľa tohto útočníka vraj nie.

„Možno sme podvedome ambície súpera podcenili, uspokojili sa a nepripúšťali si možnosť, že sa ešte spamätá. Prerátali sme sa však, lebo Topoľčany hrali aktívne, odvážne.“

Pred predĺžením si naši povedali, že musia si počínať inak, zodpovednejšie, opatrnejšie a bez zbytočných kiksov vo vlastnej obrannej tretine.

Ustáli stúpajúci apetít rivala a tak padlo rozhodnutie až v samostatných nájazdoch, kde sa činil brankár Fedor.

Bič ešte nezaplieskal

Zdá sa, že finiš dlhodobej súťaže je náročný pre každého aktéra bez ohľadu na postavenie, čo dokumentujú niektoré výsledky aj z tohto kola.

Viaceré mužstvá akoby už podvedome mysleli viac na vyraďovačku a aktuálne duely berú skôr ako prípravu na vyvrcholenie ročníka.

Kolektív HC 07 má ešte stále šancu posadiť sa na štvrtú priečku. Všetko nasvedčuje tomu, že v play-off si zmeria sily so susedmi z Bardejova.

Lepšie je skončiť pred ním z hľadiska výhody domáceho prostredia v prípadnom rozhodujúcom súboji.

„V každom prípade v zostávajúcich vystúpeniach mienime vyhrávať, aby sme navodili správne odhodlanie a náladu pred nadstavbovými zápoleniami,“ pripomenul Michal Kivader.

Nuž, zvyšné stretnutia ešte môžu priniesť v súťaži mnohé prekvapenia a kto sa im účinnejšie vyhne, ten bude spokojnejší.

„Ja osobne beriem aj zápasy v základnej časti rovnako vážne ako v nadstavbe a domnievam sa, že každý z nás v kľúčovom úseku sezóny pridá ešte čosi navyše, aby sme boli úspešní,“ dodal prešovský hokejista.