Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V popradskej rezerve po jeseni spokojnosť, ciele splnené

Sportnet|Publikované 8. dec 2006 o 23:00

Poprad/Veľká - Až sedem kolektívov z podtatranského regiónu účinkuje v tejto sezóne v piatej futbalovej lige skupiny S-Z. Najúspešnejším z nich je po

jesennej časti Poprad B, ktorému patrí so šesťbodovou stratou na vedúci Solivar druhá priečka. Zverenci trénera Juraja Kšenzakoviča získali za desať víťazstiev, tri remízy a rovnaký počet prehier 33 bodov pri výbornom skóre 42:15. S kormidelníkom popradskej rezervy sme sa poobhliadli za uplynulou prvou polovicou súťažného ročníka.

Ako ste spokojný s umiestnením mužstva po jesennej časti súťaže?

"Vzhľadom k tomu, že sme nováčik súťaže, myslím si, že z mojej strany s umiestnením mužstva môžem vyjadriť spokojnosť. Nebyť straty štyroch bodov doma za dve remízy, mohla byť maximálna spokojnosť. Pred sezónou sme však nevedeli, čo v tejto súťaži ako nováčik môžeme od tohto mužstva čakať, keďže letná príprava bola krátka, len trojtýždňová."

Čo vás v prvej polovici súťaže najviac potešilo, a naopak, najviac sklamalo?

"Milo prekvapený som bol úrovňou pískania. Napriek určitým nedostatkom v zápase v Podolínci, myslím si, že rozhodovanie a úroveň piatej ligy sa zlepšila, i keď vo viacerých derby zápasoch išlo o veľa. Zo strany rozhodcov však nebol vyvíjaný žiaden enormný tlak, ako som očakával, lebo v minulých rokoch bolo pískanie tendenčnejšie. Škoda zápasu, ako bolo derby s Veľkou Lomnicou, kde hlavná rozhodkyňa zápas neovplyvnila, ale na jednu i druhú stranu ho kúskovala a nemala cit pre hru. Preto bola na oboch stranách určitá nespokojnosť. To sú ale len výnimky, ktoré nepotvrdzujú pravidlo, že by rozhodcovia na východe pískali tendenčne a chceli niekoho poškodiť. Pozitívom bola aj určitá spolupráca mužstiev, ktoré pôsobia v podtatranskom regióne. Všetky derby zápasy, ktoré sme v jeseni hrali sa niesli v korektnom duchu a v rámci fair-play a vzájomná rivalita nevyústila do nejakých bočných vplyvov. Tých sklamaní v jesennej časti nebolo veľa, skoro žiadne. Azda len začiatok súťaže a prvý polčas v Hranovnici, kde sa ma dotkol prístup hráčov k tomuto stretnutiu. Na druhej strane, ak mám byť úprimný, nás tá prehra naštartovala, cez polčas sa ujasnili niektoré veci v kabíne a dali sa do poriadku vzťahy. Tento prvý zápas nám nastavil zrkadlo tohto mužstva a uvedomili sme si, že piata liga vyžaduje viac. Mladí chlapci začali na sebe viac pracovať, zlepšil sa ich prístup k zápasom i k tréningom."

Splnilo mužstvo všetky vaše predsezónne očakávania a požiadavky?

"Predsezónne očakávania a požiadavky neboli zo strany výboru a pána Orsága, ktorý ešte hráva a je viac-menej dušou "B" mužstva, postupové, ale hlavným cieľom je pripraviť mladých hráčov a chlapcov, ktorí hrávajú v "áčku" menej, na vyššiu futbalovú úroveň. Z tohto pohľadu je naše účinkovanie v jesennej časti splnené."

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku, alebo stretnutia vonku?

"Naše domáce vystúpenia z hľadiska futbalovej kvality by som mohol hodnotiť kritickejšie ako zápasy vonku. V domácich zápasoch naše mladé mužstvo malo problém sa presadiť proti zhustenej obrane a vonku sa nám hrávalo lepšie, lebo súperi museli hrať otvorene a museli tvoriť. Pre našu kostru mužstva to bolo z pohľadu futbalových vlastností určite lepšie. Domáce zápasy navyše hrávame v nedeľu doobeda vo Veľkej, čím sme chceli vrátiť futbal do tejto mestskej časti. Hoci výsledky boli presvedčivejšie, verím, že hra mužstva bude na jar o čosi lepšia."

Čaká vás zimná príprava. Na čo sa v nej zameriate?

"V zimnej príprave sa zameriame hlavne na rozvoj sily, lebo chlapci sú ešte z dorasteneckej kategórie trošku fyzicky slabší. Myslím si, že s kondičnou pripravenosťou sme v jesennej časti nemali problém. V týchto podmienkach, aké sú v Poprade bez umelej trávy, sa dá pracovať jedine na rozvoji fyzickej sily a vytrvalosti. Verím, že bude pripravené aj ihrisko a že prípravné zápasy spestria stereotyp zimnej prípravy."

S akými cieľmi vstúpite do odvetnej jarnej časti a čo v nej chcete dosiahnuť?

"Chceli by sme do nej vstúpiť v tom trende, ako sme skončili v jesennej časti. Našou snahou je ponaháňať vedúci Solivar. Myslím si, že futbalovo na to určite máme, veď nakoniec i vzájomný zápas vyznel v náš prospech. Teraz je na výbore FK, či sa prehodnotia ciele "B" mužstva smerom hrať na postup, alebo to ostane v tej rovine, že chceme pripraviť mladých hráčov pre "A" mužstvo. Po určitom doplnení kádra by sme mohli pomýšľať i na postup do vyššej súťaže."

Očakávate počas zimnej prestávky výrazný pohyb v kádri? Plánujete mužstvo nejako doplniť?

"V jesennej časti sa káder vykryštalizoval. Kostru mužstva tvorili cez brankára Oprendeka, Žemba, Kubesa, Ondruš, Kavka, Compeľ, Bendik, Maník, Šuster i náš strelecký žolík Sýkora. Výrazný pohyb v kádri neočakávam. Možno, že po odchode Podhorského, ktorý kvôli pracovným podmienkam odišiel do Čiech a v jarnej časti nám bude chýbať, by bolo vhodné doplniť to v strede zálohy jedným hráčom. Všetko to bude záležať od pohybu v kádri "A" mužstva, lebo od toho sa bude odvíjať skvalitnenie "B" mužstva."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.