Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V popradskej kabíne stotisícová pokuta, Žemlička skončil?!

Sportnet|Publikované 27. nov 2005 o 23:00

Poprad - Veľmi dusno bolo po včerajšom zápase v popradskej kabíne. Hneď po stretnutí do nej prišlo okrem hráčov a trénerov i vedenie HK Tatravagónka

ŠKP Poprad na čele s prezidentom klubu Antonom Dankom a mužstvu zrejme nielen poriadne prehovorilo do duše.

"Aké budú nasledovať opatrenia, to je otázka nasledujúcich hodín. Vedenie klubu nie je spokojné s našimi domácimi výsledkami a nie je to len v súvislosti s dnešným zápasom s Košicami. V poslednom čase to totiž nebolo z našej strany také dobré ako na začiatku, keď tu ešte hrával Ľuboš Bartečko, kedy sme si dokázali vytvoriť tlak a boli sme aktívnejší. Nervozita tu už trvá dlhšie a určite sa nejaké opatrenia urobia," uviedol tréner Popradu Ladislav Svozil (na snímke). O konkrétnych menách zatiaľ lodivod hovoriť nechcel, pripustil však, že v najbližšej dobe mužstvo opustí minimálne jeden hráč.

"Zatiaľ je to v jednaní a preto by som to meno ešte nechcel hovoriť. Jeden hráč z dôvodu nespokojnosti vedenia klubu by však mal už pred najbližším zápasom mužstvo opustiť. Vedenie je toho názoru, že by mali ísť preč ešte ďalší dvaja, traja, že sa bude hrať súťaž s mladými hráčmi a že sa bude budovať mužstvo na najbližšiu sezónu," ozrejmil L. Svozil, ktorého osobne však toto rozhodnutie vôbec nepotešilo a naďalej by rád pracoval so všetkými hráčmi, ktorých má k dispozícii.

Popradské mužstvo po včerajšej prehre s Košicami (1:5) dostalo aj stotisíckorunovú pokutu. O pozápasový rozhovor sme si zašli aj do "hustej" popradskej kabíny. Ako prvý z nej vyšiel najstarší člen Richard Žemlička a podľa našich informácií je to práve on, kto bude musieť mužstvo ako prvý opustiť. V šatni vládla pochmúrna atmosféra a žiaden z hokejistov sa nám nemal chuť k čomukoľvek vyjadrovať.

Selvek: Trúfame si na každého

Košičania v piatok zosadili z prvého miesta Nitru, ktorú zdolali na svojom ľade 4:2. Včera to isté urobili kamzíkom a to dokonca na ich ľade.

"Odohrali sme veľmi dobré stretnutie. Konečne sme na rozdiel od ostatných zápasov premieňali aspoň z časti šance, ktoré sme si vytvorili. Stále s tým ale ešte nie som spokojný. Poprad je kvalitné mužstvo, ale dnes na nás nemal. Hrali sme veľmi dobre takticky, kombinačne, dali sme góly, niet tu veľa čo vytknúť. Posledné víťazstvá nás povzbudili, ale ťažko povedať, či to takto pôjde ďalej. Máme úzky káder, šesť obrancov a dvanásť útočníkov, nikoho viac nemáme k dispozícii. Keď však budeme kompletní, trúfame si na každého," spokojne konštatoval tréner Košíc Ján Selvek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.