Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Poprade spoznáme Jedenástku roka VsFZ

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Košice Blížiaci sa záver roka je už tradične spojený s vyhlasovaním rôznych ankiet i hodnotení činnosti za uplynulých dvanásť mesiacov. V našom

regióne je spojený s vyhlásením najlepších futbalistov, ktorí obliekajú dres treťoligových celkov. Pred piatimi rokmi uzrela svetlo sveta Jedenástka roka VsFZ, ktorú jej predstavitelia pripravovali tesne pred vianočnými sviatkami. V tomto roku sa však organizátori rozhodli túto kultúrno-spoločenskú udalosť na východnom Slovensku pripraviť troška skôr. Podobne ako prvých päť ročníkov aj ten šiesty sa uskutoční v Prešovskom kraji a tentoraz ho pripravili Východoslovenský futbalový zväz v spolupráci s Popradský futbalový zväzom. V závere tohto týždňa sa vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Poprade dozvieme mená v poradí už šiestej Jedenástky VsFZ zloženej z hráčov pôsobiacich v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži. Po Prešove a Lipanoch je Poprad tretím mestom, ktoré sa stáva dejiskom tejto významnej udalosti.

"V predchádzajúcich ročníkoch boli z nášho regiónu medzi najlepšími Guziar, Vítko Kubičko a ďalší. preto sme prijali ponuku Východoslovenského futbalového zväzu usporiadať šiesty ročník Jedenástky roka. Radi by sme ukázali aj ostatným futbalovým zväzom, že nielen Prešov či Lipany môžu hostiť najlepších treťoligových hráčov. Dnes popoludní chceme dotiahnuť všetky detaily piatkového vyhlásenia, ktoré sa začína o 17. hodine," povedal predseda Popradského futbalového zväzu Ján Bukovina. Ako nám prezradil počas slávnostného vyhlásenie vystúpi tanečný súbor Trend, ako aj Majster sveta v cyklotriale Štefan Pčola.

Podobne ako v prechádzajúcich ročníkoch aj teraz o najlepšej jedenástke rozhodovali hlasy treťoligových trénerov, predsedu trénerskej komisie i novinárov. Na anketových lístkoch sa objavilo 67 mien hráčov z trinástich klubov. Iste nič nepokazíme ak prezradíme, že ani na jednom z anketových lístkov sa neobjavili mená hráčov Ďurkova, Lok. Košice a Popradu. Jeden hlas získalo 32 futbalistov, dva trinásti, tri štyria, štyri traja, päť dvaja a ostatné rozhodli o Jedenástke roka VsFZ 2002, v ktorej sú aj dvaja hráči z tej vlaňajšej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.