Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Poprade skúšajú nových hráčov. Prípravný zápas v Košiciach vyhrali

Cenný skalp. Poprad vyhral nad VSS Košice 2:0. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 9. máj 2016 o 22:00

V metropole východu vyhrali hostia nad ašpirantom na postup do najvyššej súťaže 2:0.

Futbalisti druholigového Popradu využili voľný víkend na to, aby si v piatok zmerali sily v prípravnom zápase s FC VSS Košice.

POPRAD. Góly Podtatrancov strelili Róbert Ujčík a Gabriel Paulino, ktorý je v Poprade na skúške zo štvrtoligového Svitu.

„Bol to veľmi dobrý zápas s jedným z ašpirantov na postup do prvej ligy, ktorý nastúpil v plnej zostave. Som rád za túto výbornú konfrontáciu. Hralo sa v dobrom tempe, chlapci odviedli kvalitný výkon. Okrem gólov, ktoré sme dali, sme mali aj ďalšie šance,“ spokojne skonštatoval tréner FK Poprad Pavol Mlynár.

Chceli ich vidieť v akcii

Kormidelník Popradu vyskúšal v Košiciach okrem Paulina aj ďalšieho hráča, odchovanca Senice, Erika Chvala.

„Košice predviedli svoj typický kombinačný futbal. Nebolo badať, že by po výmene trénera hrali nejakým iným spôsobom. Teraz máme priestor na to, aby sme v tíme vyskúšali viacerých nových hráčov. Chceli sme ich vidieť v akcii. O tom, či budú u nás v najbližšom období pôsobiť, je ešte predčasné rozprávať. Každopádne sme si ich chceli vyskúšať a teraz bola na to ideálna príležitosť,“ vysvetlil Pavol Mlynár.

Najbližší majstrovský zápas odohrajú Popradčania v sobotu, keď v NTC privítajú Hanisku.

Výsledok: FC VSS Košice – FK Poprad 0:2 (0:1), góly: Ujčík, Paulino. POPRAD: Malec – Jurčo, Šuľa, Palša, J. Tropp – Gallovič, Bilas, Ferenc, Chval – Ujčík, Lukáč, striedali: Palutka, Peciar, Paulino, Janigloš.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.