Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Poprade sa hra odvíjala jasne v košickej réžii

Sportnet|Publikované 19. nov 2003 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice po dvoch prehrách v Žiline 0:5 a doma so Zvolenom 4:5 po predĺžení nastupovali v utorok v Poprade s jasným zámerom

zabodovať naplno. Podarilo sa im to bez väčších problémov, pozornou hrou nepustili domácich do žiadneho náporu a zvíťazili zaslúžene 4:0.

"Hru sme mali jednoznačne vo svojej moci. Veľmi pozorne sme hrali v defenzíve a aj naša útočná činnosť bola úspešná. Od začiatku sa zápas vyvýjal v našej réžii, o čom najlepšie hovorí výsledok," zhodnotil duel tréner HC Milan Jančuška. Proti Zvolenu sa modro-bieli nevyvarovali individuálnych chýb, po ktorých inkasovali, na čo ich kormidelníci po stretnutí určite upozorňovali. Zdá sa, že hráči si dali povedať, keďže v košickej sieti pod Tatrami neskončil ani jeden puk. "Iste, zápas sme rozoberali na videozázname. Treba však povedať, že každý zápas je iný, aj súper bol teraz odlišný. Víťazstvo v Poprade teda nepreceňujeme."

Košičania sa v Poprade predstavili s pozmenenými útočnými formáciami. Do prvého útoku presunuli namiesto Kövéra Šimurdu a aj v treťom a štvrtom útoku nastali korekcie. Tento ťah sa kormidelníkom vydaril, formácia Šimurda - Kmiť - Kroták sa postarala o všetky štyri góly HC. "Kövér má ešte problémy s ramenom, tak sme do prvého útoku dali Šimurdu, pretože zranením Kováča sa nám rozpadol tretí útok Šimurda - Holečko - Kováč. Myslím si, že táto voľba bola slávna, veď dali všetky góly. Ani ostatné päťky nezaostávali, ale aktivita bola jednoznačne na hokejkách prvého útoku, hral veľmi dobre."

Zajtra sa fanúšikovia HC môžu tešiť na lahôdku, do Košíc zavíta líder z Trenčína. Ten stále tróni na čele tabuĺky s dostatočným náskokom, no v poslednom čase už predsa len nepôsobí až taklým suverénnym dojmom ako v úvode sezóny. Vojaci doma zdolali Liptovský Mikuláš len s odtretými ušami, vzápätí si druhú prehru v súťaži pripísali v Skalici a naposledy tiež nebodovali naplno, keď pred vlastnými divákmi remizovali zo Slovanom 1:1. Košičania v tomto ročníku zaknihovali s Trenčanmi dve prehry, nastal čas, aby už vojakov na svojom ľade porazili? "Každý súper sa dá poraziť, platí to aj o Trenčíne. Samozrejme, bude to súper z iného súdku ako Poprad, v každom prípade budeme klásť dôraz na defenzívu a najmä zdravú agresivitu pred oboma bránkami. Bude veľmi dôležité vyvarovať sa individuálnych chýb. V našich silách jednoznačne je, aby sme zdolali aj Trenčanov, hoci na ich hokejkách je pohoda, takže nás čaká náročný zápas. Chceme však nášho fanúšika potešiť." V Poprade dali tréneri HC prvýkrát od začiatku stretnutia príležitosť gólmanovi Ivanovi Fedorovi, ktorý sa im odvďačil čistým kontom. Dostane prednosť v bránke aj proti Trenčínu? "V Poprade chytal pozorne, gól nedostal a tým je asi povedané všetko. Vychytal čisté konto, takže určite nastúpi Fedor. Samozrejme, ak sa nič nepredvídané nestane," dodal M. Jančuška.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.