Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

V Poprade sa dnes hrá východniarske hokejové derby

Minuloročná premiéra. V Poprade mala obrovský úspech. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 6. dec 2013 o 00:00

Kto dnes nepríde v Poprade na hokej, bude určite ľutovať. Na ľade kamzíkov sa predstaví líder tabuľky, HC Košice.

Kto dnes nepríde v Poprade na hokej, bude určite ľutovať. Na ľade kamzíkov, ktorí doma vyhrali už šesť zápasov v rade, sa predstaví vo východniarskom derby líder tabuľky, HC Košice.

POPRAD. Dnešný zápas 28. kola sa mal pôvodne hrať u oceliarov, ale medzi oboma klubmi došlo k vzájomnej zámene hracích termínov.

Aj tento rok sa dnešný mikulášsky extraligový zápas Popradu s vicemajstrom z Košíc zmení na charitatívnu akciu. Špeciálnu príchuť mu dodá hádzanie plyšových hračiek na ľad, ktoré skončia v rukách chorých detí tráviacich najkrajšie chvíľky roka, Vianoce, na nemocničných lôžkach.

Dnes na hokej aj s plyšákom

Predvianočná dobročinná akcia sa uskutoční už počas dnešného extraligového stretnutia medzi domácim HK Poprad a HC Košice. Fanúšikovia ľadového hokeja tak budú môcť hodiť na ľad „prebytočné“ plyšové hračky bezprostredne po skončení prvej tretiny zápasu.

Kto sa nebude môcť charitatívnej akcie zúčastniť a hodiť na ľad hračky priamo, môže ich doniesť do Central Pubu v budove NC Výkrik na sídlisku Juh. Vyzbierané hračky sa touto cestou sprostredkovane dostanú na ľadovú plochu popradského zimáku.

Vyzbierané hračky poputujú z ľadovej plochy priamo ku chorým deťom. Minulý rok potešili malých pacientov na Detskom oddelení Nemocnice Poprad a. s. a na rovnakom oddelení kežmarskej nemocnice, ako aj na Základnej škole s materskou školou sv. Kríža v Kežmarku.

Projekt pod názvom „Vyčarujme deťom vianočný úsmev“ už po druhý raz organizuje popradský hokejový fanklub v spolupráci s klubom HK Poprad po vzore obľúbenej iniciatívy pochádzajúcej zo severnej Ameriky.

V prípade veľkého množstva vyzbieraných hračiek sú organizátori pripravení obdariť aj ďalšie organizácie, ktoré by vo svojom zariadení rady privítali plyšové hračky pre potešenie a radosť detí. Organizátori podujatia veria, že sa z charitatívnej akcie stane pod Tatrami tradícia.

Dobrú myšlienku podporujú aj samotní hokejisti HK Poprad. Obranca Štefan Fabian, ktorý momentálne laboruje so zraneným ramenom, sa na dnešný duel chystá do hľadiska taktiež s plyšovou hračkou.


Súvisiace články