Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Poprade riešia trénerskú otázku, Jonák zrejme skončí

Petr Jonák už hráčov Popradu zrejme čoskoro nepovedie. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. nov 2016 o 12:14

Primátor Švagerko: Máme už dohodnutého trénera, ale ešte nič nie je podpísané.

POPRAD. Petr Jonák zatiaľ zostáva v pozícii trénera hokejistov Popradu, ale o pár dní to už nemusí platiť. Zo slov primátora Popradu Jozefa Švagerka (KDH) vyplýva, že posledné miesto v tabuľke Tipsport ligy, len 3 víťazstvá za 3 body z 18 zápasov a z toho vyplývajúce klesajúce návštevy na štadióne v klube intenzívne riešia.

Popradský hokej sa pred sezónou zbavil dlhov, rozšírili hraciu plochu a zlepšili klubový marketing. Hráčom to však pod vedením českého trénera Petra Jonáka už nejaký ten mesiac nejde podľa predstáv.

"Hokej patrí k mestu Poprad, preto som sa do toho zaangažoval. Čo sa týka výsledkov, samozrejme, nie sme spokojní. Byť posledný v tabuľke pre Poprad nie je dobré. Dôvera k trénerovi? Riešime trénerskú otázku, všetko bude známe budúcu stredu," uviedol Jozef Švagerko, ktorý je jedným z dvoch čestných prezidentov HK Poprad.

Na priamu otázku, či Jonák skončil ako tréner Podtatrancov, zatiaľ Švagerko nedal jednoznačnú odpoveď: "Nie je ešte ukončená zmluva, riešime to. Máme dohodnutého nového trénera, ale ešte nič nie je podpísané."

Výmeny hráčov

Pod Tatrami až dosiaľ riešili nevyhovujúce výsledky v novej tipsportligovej sezóne odchodmi a príchodmi hráčov za pochodu.

Len nedávno sa rozlúčili s kanadským obrancom Keevinom Cuttingom a slovenským útočníkom Alexom Výhonským.

Popradčania získali z 18 zápasov iba 16 bodov a v tabuľke najvyššej súťaže sú so skóre 37:59 na poslednom 10. mieste.

Deviaty Martin má o šesť bodov viac, ale o štyri odohrané zápasy menej v dôsledku šarapatenia infekčnej virózy v tíme.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.