Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Poprade od zajtra majstrovstvá Slovenska amatérov a veteránov v hokeji

Sportnet|Publikované 16. dec 2003 o 23:00

Poprad - Od zajtra do nedele sa na zimnom štadióne v Poprade uskutoční druhý ročník majstrovstiev Slovenska (MSR) amatérov a veteránov v hokeji. Na

podujatí sa predstaví dvanásť tímov, ktoré sú rozdelené do troch skupín: "A" - Spišská Nová Ves (HK VTJ), Partneri, Bratislava (Volkswagen Eagles), Skalica (HK 36), "B" - Poprad (HK Adento Poprad, Detva (1. HC Old Boys), Banská Bystrica, Trenčín (HK Trenčín Veteráni), "C" - Liptovský Mikuláš (Old Boys HK 32 VT), Žilina, Košice (HC Cassovia Black Crows), Martin (MHC). Hlavnou cenou je putovný pohár s označením víťazov. Začiatok každého hracieho dňa je o 8. hodine, hrá sa 3 X 20 pevných minút. V skupinách sa hrá systémom každý s každým. Postup do semifinále si zabezpečia víťazi jednotlivých skupín a jeden z druhého miesta na základe pomocných hodnotení (body, skóre, počet strelených gólov).

V prvom ročníku MSR amatérov a veteránov v hokeji, ktorý sa uskutočnil na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi sa stretlo desať kvalitných hokejových tímov reprezentujúcich mestá s extraligovou tradíciou, družstvo reklamných a mediálnych partnerov a výber Legiend Slovenského hokeja. Nadšenie a radosť z realizácie tohto projektu vyjadril aj čestný prezident turnaja Jozef Golonka a šarmantne to potvrdil aj výsledkami na ľadovej ploche. Prioritou tohto podujatia je zažiť atmosféru pravého hokejového turnaja, okúsiť výhru i prehru, zúročiť skúsenosti, radosť a nadšenie z hry na profesionálnej úrovni v celoslovenskom meradle v radách amatérov a veteránov slovenského ľadového hokeja. Na zaujímavom priebehu turnaja sa podieľali mená legiend a veteránov ľadového hokeja ako Golonka, Pokovič, Béreš, Staš, Bezák, Šechný, J. Bondra, Svitek, Varholík, ale aj kvalitne a zodpovedne pripravené tímy Popradu, Spišskej Novej Vsi, Martina, Liptovského Mikuláša, Trenčína, Košíc, Skalice, Detvy, Bratislavy, Žiliny ako aj Legiend a Partnerov. Prvým majstrom sa stal tím Spišskej Novej Vsi. Ani pod Tatrami nebudú chýbať zvučné mená ako Liba, Marcinko (Sp. N. Ves), Kobezda (Skalica), Paukovček (L. Mikuláš), Bondra, Frank, Štolc, T. Turan, V. Turan (Poprad), Lohyňa, Mečíř, Horváth (Bratislava), Varholík, Božík, Lukáč, Rusnák, Golonka (Partneri), Staš (Košice), Kováčik, Ružička (Trenčín), Podkonický (Detva) a mnohí ďalší. "Sme radi, že po premiérovom ročníku, ktorý sa konal na Spiši sa toto zaujímavé podujatie uskutoční u nás v Poprade. Verím, že diváci si prídu na svoje, veď na ľade uvidia bývalých výborných hokejistov, ktorí určite budú chcieť ukázať svoje hokejové majstrovstvo. My by sme boli samozrejme veľmi radi, keby víťazstvo ostalo doma," konštatoval prezident ŠKP Poprad Tibor Turan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.