Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V Poprade na skúške Američanka Garnerová!

Sportnet|Publikované 15. okt 2005 o 00:00

Poprad - Vo štvrtok večer sa pod Tatrami objavila už dlhšie avizovaná podkošová posila zo zahraničia. Bronzový tím uplynulej sezóny extraligy

basketbalistiek BK Siemens Poprad posilnila 192 cm vysoká pivotka z USA Andrea Garnerová (na snímke). 26-ročná hráčka a rodáčka z Philadelphie uplynulú sezónu pôsobila v San Jose Spiders vo NWBL. Do Popradu prichádza na desaťdňovú skúšku, po ktorej sa rozhodne o tom, či s klubom podpíše jednoročný kontrakt, alebo sa vráti späť za oceán. Na úvod sme sa novej akvizície opýtali, prečo sa rozhodla pre účinkovanie na Slovensku a prečo práve v Poprade?

Myslím si, že je to skvelá príležitosť získať medzinárodné skúsenosti predtým, ako sa opäť pokúsim dostať späť do WNBA, povedala nám pivotka, ktorá v najprestížnejšej ženskej basketbalovej súťaži pôsobila v sezóne 2000/2001 v klube Seattle Storm. Urastená Američanka pôsobila jednu sezónu v Taliansku - v roku 2001 hrala v družstve Cobra Alessandria. Potom išla na materskú dovolenku, má trojročnú dcérku Paige. V roku 2004 hrala taktiež vo NWBL v tíme Springfield Spirit. Ako sa nám priznala, o slovenskom ženskom basketbale nemá absolútne žiadne informácie.

Viem, že klub má ambíciu prebojovať sa do finále a získať druhé miesto a ja mu chcem pomôcť naplniť túto métu, vyznala sa nám A. Garnerová. Aký dojem na ňu urobil v porovnaní s niekoľkomiliónovou Philadelphiou maličký Poprad?

Doposiaľ som toho nevidela veľa, ale Poprad je pre mňa v porovnaní s Philadelphiou veľmi malý. Dnes sa Poprad predstaví proti Ružomberku už aj s novou posilou. Keďže však s družstvom absolvovala len jeden včerajší večerný tréning, jej štart v tomto stretnutí je otázny. Andrea by však podľa vlastných slov chcela hrať.

Som pripravená nastúpiť, takže, keď sa tréner rozhodne, veľmi rada by som hrala už v sobotu, doplnila A. Garnerová. Na generálneho manažéra BK Siemens Poprad Ladislava Hrivka urobila nová akvizícia dobrý dojem.

Som veľmi rád, že sa nakoniec podarilo dotiahnuť Andreu do Popradu. To, čo sme sľúbili, sme splnili. Prišla na desaťdňovú skúšku s tým, že ak sa uplatní a tréner a vedenie klubu zaujmú pozíciu, že je pre nás prínosom, naplní sa platnosť jednoročného kontraktu na túto sezónu, informoval nás L. Hrivko. Poprad mal túto pivotku v hľadáčiku už dlhší čas.

Je super, že máme podporu zo strany vedenia mesta a najväčšiu zásluhu na tom, že Andrea je v Poprade, má popradský primátor. Zhruba dva mesiace bojujeme s výberom vhodnej hráčky na post pivotky. Po dohode s jej agentom sme sa rozhodli pre ňu pre jej povahové vlastnosti, výšku a skúsenosti, nakoľko je to ostrieľaná 26-ročná pivotka, ozrejmil L. Hrivko.

Súvisiace články