Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Poprade ďalšia Američanka

Sportnet|Publikované 22. okt 2008 o 22:00

Nie príliš úspešný štart do novej sezóny podnietil vedenie ŽBK Whirlpool Poprad k ďalšiemu posilneniu kádra. Najnovšou akvizíciou je americká

krídelníčka Jenni Leigh Dant-DePaul, ktorá prišla do Popradu v utorok večer a včera absolvovala v novom družstve prvý tréning.

POPRAD. Rodáčku z Lincolnshire draftoval v roku 2005 tím WNBA Houston Comets z 28. miesta. Kvôli zdravotným problémom sa k basketbalu vracia po dvojročnej prestávke.

"Po predčasnom odchode Američanky Sheniky Worthy zo zdravotných dôvodov tréner naliehal, že je tu akútny problém, ako nahradiť to krídlo. Gandžalová s Tetemondovou sú viac-menej hráčky na pozíciu štyri a v jeho koncepcii tam chýbalo ešte jedno skúsené krídlo. Po zvážení a odporúčaní i od nášho trénera sme angažovali Jenni Dant. Podľa referencií, ktoré máme, je fyzicky dobre pripravená. V najbližších dňoch absolvuje lekársku prehliadku, verím, že všetko bude v poriadku, že ostane a bude posilou. Keďže túto sobotu máme v extralige voľno, robili sme všetko pre to, aby tu bola už teraz, keďže bude viac času na to, aby sa v novom družstve adaptovala. Aj tréner má viac času na to, aby sa zžila so systémom, koncepciou hry a signálmi," uviedol prezident ŽBK Whirlpool Poprad Vladimír Husár.

Prvé európske angažmán

Pre 25-ročnú basketbalistku je to vôbec prvé európske angažmán. Bezprostredne po jej príchode na ňu urobila veľký dojem prekrásna panoráma Vysokých Tatier.

"Je tu úžasné prostredie. Keď sa pozriem cez okno a vidím nádherné hory, je to krásne. Zatiaľ sa mi tu veľmi páči. Spoluhráčky sú výborné, hala prekrásna. Zdá sa, že v družstve funguje chémia, dievčatá medzi sebou počas tréningu komunikujú, čo sa mi páči," povedala nám J. Dant po prvom tréningu v novom tíme.

Počula o našom hokeji

Najmä v ťažkých začiatkoch víta pomoc svojich amerických spoluhráčok. "Je to pre mňa veľmi dobré, lebo sa ich môžem na hocičo opýtať a ony mi to povedia, poradia mi. Všetky dievčatá sú milé a zhovorčivé, čo je veľmi dobré," naznačila krídelníčka, ktorá toho o slovenskom basketbale veľa nevie.

"Viem, že sa tu hrá veľmi dobrý hokej, o vašom basketbale toho však veľa neviem. Dúfam však, že sa tohto roku dostaneme s tímom čo najvyššie. Čo sa týka osobných ambícií, pre mňa je najdôležitejšie, aby sa nám darilo ako družstvu, vtedy to bude dobré. Urobím všetko pre to, aby som svojimi výkonmi pomohla Popradu k čo najlepším výsledkom," zdôraznila J. Dant.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.