Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

V Poľsku vyšetrujú korupciu v súvislosti s ME 2012

SITA|26. nov 2011 o 16:21

Poľská ministerka športu Joanna Muchová podala podnet na začatie vyšetrovania údajnej korupcie v súvislosti s majstrovstvami Európy v roku 2012.

VARŠAVA.

"Šéfovi prokuratúry som napísala list, v ktorom ho v zmysle zákona oboznamujem o podozrení z korupcie," vyhlásila Muchová a dodala: "Tú istú informáciu som postúpila aj centrálnemu protikorupčnému úradu a Poľskú futbalovú asociáciu (PZPN) som požiadala o vysvetlenie."

Bývalý vynikajúci poľský útočník Grzegorz Lato, ktorý vedie PZPN od roku 2008, vyhlásil, že bude pri vyšetrovaní naplno spolupracovať s prokuratúrou i ministerstvom. Muchová oznámila, že dostala niekoľko nahrávok, ktorých obsah je závažný.

"Nemôžem hovoriť o konkrétnych menách. Nechajme vec vyriešiť na odborníkov," dodala. V piatok odvysielala spravodajská televízia TVN24 záznam rozhovoru dvoch osôb na tému výstavby nového sídla PZPN a kto by mal z toho profitovať. Jednou z osôb na nahrávke mal byť práve Lato.

Poľský futbal sužuje v ostatnom časse viacero korupčných škandálov, vrátane ovplyvňovania výsledkov. Správy o možnej korupcii v Poľsku prišli necelých 200 dní pred začiatkom kontinentálneho šampionátu, ktoré organizuje Poľsko spolu s Ukrajinou.

Súvisiace články