Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

V poľskom Krakove dominovali talenty FAM Poprad

Mládežníci FAM Poprad. V Krakove prežívali veľké potešenie z prvenstiev. (Autor: archív)
Marián Dic|Publikované 8. dec 2016 o 00:00

Najmladší odchovanci sa zúčastnili medzinárodných halových turnajov.

POPRAD. V druhej polovici novembra sa najmladší odchovanci FAM Poprad zúčastnili na medzinárodných halových turnajoch poľsko-slovenského priateľstva u našich severných susedov v Krakove.

Každá z vekových kategórií predviedla proti poľským rovesníkom vynikajúce výkony, v ktorých preukázala maximum zo svojho doposiaľ nadobudnutého nadania pri práci s loptou.

Ich dosiahnuté výsledky a obhajoba prvenstiev boli veľké potešenie nielen pre samotnú FAM a všetkých rodičov nádejných talentov, ale aj trénerov týchto mládežníckych družstiev.

Pre nich boli tieto skvelé umiestnenia tá najlepšia odmena za doterajšiu vynaloženú prácu v tomto špičkovom klube venujúcom sa výchove mladých futbalistov v Poprade.

V mladšej prípravke štartovalo spolu šesť družstiev, ktoré hrali systémom každý s každým 1 x 18 minút. Kolektív FAM sa v nej tešil z prvenstva, keď z celkovo piatich zápasov sa štyrikrát tešil z víťazstva a raz remizoval.

Výsledky: FAM Poprad – KS Albertus Krakow I 2:1, góly FAM: Surmaj, Rybka, FAM Poprad – KS Albertus Krakow II 4:0, góly: Surmaj a Brejčák po 2, FAM Poprad – MUKS Dunajec Nowy Sacz 1:1, gól FAM: Surmaj, FAM Poprad – UKS Zawisza Sulechów 5:0, góly: Brejčák 2, Surmaj, Rybka, Levocký.
FAM Poprad: Daniel Dvorský, Viktor Harabín, Kryštof Rybka, Maroš Surmaj, Samuel Ivanko, Ruttkay Ryan, Marko Braxator, Daniel Ševčík, Rastislav Sedliak, Dominik Brejčák, Samuel Levocký, Bruno Korp.

Kategória staršej prípravky FAM Poprad odohrala svoj turnaj v novovybudovanej veľmi peknej športovej hale, v ktorej boli družstvá rozdelené do dvoch skupín po štyroch tímoch.

Hrací čas duelov bol totožný so súbojmi mladšej prípravky a nechýbali v nich vysoké napätie a túžba všetkých družstiev po víťazstvách. Talenty FAM v základnej skupine A v stretnutiach ani raz nezaváhali a s prehľadom v nej dominovali.

V semifinále si síce poradili aj s druhým tímom zo skupiny B, no vo finálovom meraní síl už toľko šťastia nemali, keďže sa im nepodarilo streliť ani jeden gól a po tesnej prehre sa museli uspokojiť s konečnou druhou priečkou.

Kolektív famkárov však potešil Matúš Liška, ktorý sa stal najlepším strelcom turnaja v tejto vekovej kategórii.

Výsledky – skupina A: FAM Poprad – UKS Zawisza Sulechów 7:1, góly FAM: Valčák 3, Sýkora 2, M. Liška, A. Liška, FAM Poprad – KS Albertus Krakow 8:2, góly FAM: M. Liška 3, A. Liška 2, Sýkora, Valčák, Markóči, FAM Poprad – WFA 2007 Krakow 5:1, góly FAM: M. Liška 2, Valčák, Markóči, A. Liška, KS Albertus Krakow – WFA 2007 Krakow 3:4, UKS Zawisza Sulechów – KS Albertus Krakow 1:3, WFA 2007 Krakow – UKS Zawisza Sulechów 4:2.

1. FAM Poprad 3 3 0 0 20:4 9
2. WFA 2007 Krakow 3 2 0 1 9:10 6
3. Albertus Krakow 3 1 0 2 8:13 3
4. Zawisza Sulechów 3 0 0 3 4:14 0

Semifinále: FAM Poprad – AP Proszowianka Proszowice 7:1, góly FAM: Sýkora 3, M. Liška, A. Liška, Valčák, Pamula.

Finále: FAM Poprad – WFA 2006 Krakow 0:1.

FAM Poprad: Noel Šimko, Alex Liška, Boris Dietrich, Matúš Liška, Adrián Sýkora, Marek Cerva, Štefan Kubaský, Filip Markóči, Marek Valčák, Dávid Krzysik, Ján Tomka, Matej Ševc, Amine Aouji, Patrik Pamula.

V kategórii mladších žiakov štartovalo spolu šesť družstiev najprv rozdelených do dvoch súťažných skupín, z ktorých podľa dosiahnutého umiestnenia sa stretli v skupinách o konečné umiestnenia. FAM-ka oku lahodiacou a umnou predvedenou hrou taktiež nesklamala a na svojich súperov sa v každom stretnutí výkonnostne vytiahla.

V základnej skupine aj vďaka čistému kontu neprehrali ani s jedným zo svojich rivalov a dosiahnuté prvé miesto v nej ich posunulo do ďalších ešte náročnejších bojov o konečné umiestnenie. Rozhodujúce merania síl boli aj v týchto ťažších súbojoch skupiny o celkové umiestnenie pod ich suverénnou kontrolu, vďaka čomu sa mohli na konci radovať, rovnako ako mladšia prípravka, zo zaslúženého prvenstva.

Výsledky – skupina B: AP Proszowianka Proszowice – FAM Poprad 0:0, KS Orzel Piaski Wielki – FAM Poprad 0:1, gól: Katona, KS Orzel Piaski Wielki – AP Proszowianka Proszowice 1:0.

1. FAM Poprad 2 1 1 0 1:0 4
2. Piaski Wielki 2 1 0 1 1:1 3
3. Proszowice 2 0 1 1 0:1 1

Výsledky skupiny o konečné umiestnenie 1. – 3. miesto: MUKS Halny Kamienica – FAM Poprad 1:2, góly FAM: Rodák, Ručka, FAM Poprad – KS Orzel Piaski Wielki 1:0, gól: Rodák, MUKS Halny Kamienica – KS Orzel Piaski Wielki 3:2.

1. FAM Poprad 2 2 0 0 3:1 6
2. Halny Kamienica 2 1 0 1 4:4 3
3. Piaski Wielki 2 0 0 2 2:4 0

FAM Poprad: Marek Hamrák, Radovan Rodák, Peter Fajtl, Tomáš Surmaj, Alex Adamčík, Richard Ručka, Denis Oravec, Dávid Katona, Martin Buša, Matej Brejčák, Adam Madžo, Richard Hollý.

Súvisiace články