Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V pohárovom derby chemesáci herne prepadli

Sportnet|Publikované 9. nov 2006 o 23:00

Humenné - V prvom stretnutí 2. kola Slovenského pohára vo volejbale mužov sa v stredu na humenskej palubovke konalo východniarske derby. Účastník

Stredoeurópskej ligy podľahol aktuálne druhému celku extraligy prekvapivo v štyroch setoch, čo dve stovky divákov dosť rozladilo a trénera Štefana Hronca až otvorene rozčúlilo. "Bola to katastrofa, katastrofa a ešte raz herná katastrofa... Toto stretnutie hodnotím z našej strany ako veľkú blamáž. U viacerých hráčov je veľký potenciál, bohužiaľ sa ťažko na palubovke pretavuje do výkonu. Ťažko sa mi hľadajú slová na zhodnotenie nášho výkonu..." konštatoval kormidelník chemesákov.

V humenských radoch sa na palubovke objavili viacerí hráči s prešovskou minulosťou (Matta, Ondrušek, Tholt, Sabol a Gut), pričom najvýraznejšie sa z nich presadil prijímajúci smečiar Roman Ondrušek. Ani on však hodnotením stretnutia nadšený nebol. "Psychika zohrala na našej strane veľkú rolu, lebo séria prehier zanechá dosť výraznú stopu, no napriek tomu sme boli v úlohe favorita a mali sme vyhrať. Vymenili sa dvaja hráči, bolo to cítiť hlavne na príjme a následne aj na blokoch. Prešov hral oduševnene, bolo vidieť, že najú hernú pohodu a chuť, kým nám je to momentálne obrovsky vzdialené," mienil humenský smečiar, ktorý si v pohárovom derby pripísal dvanásť bodov. "Neviem si to vysvetliť. Pred sezónou, keď sme boli v hrubej fáze prípravy sa nám herne darilo, boli sme v pohode, uvoľnení. Teraz nám to chýba," dodal Roman Ondrušek, pričom hneď už myslel na víkend, pretože v deviatom stretnutí Stredoeurópskej ligy privítajú Humenčania na svojej palubovke VKP Bratislava. A to je pre nich v súťaži hlavný súper. Prípadná prehra by možnosť predstihnúť slovenského majstra dostala prakticky do nereálnej roviny. "Práve toto stretnutie ukáže, aká je v kádri morálna sila. Či sa dokážeme so vzniknutou situáciou vyrovnať. Dnes sa mne osobne hralo veľmi zle. Ako sa hovorí, ľahké je hrať proti nepriateľom a ťažké proti priateľom... Snažil som sa zo všetkých síl, hecoval som spoluhráčov, no nevyšlo to. Verím, že fanúšikovia nám tento výkon odpustia a prídu nás v sobotu na kľúčový zápas povzbudiť. Potrebujeme to," dodal Roman Ondrušek.

My už iba dodávame, že stretnutie s VKP Bratislava vrámci Stredoeurópskej ligy je na programe zajtra o 17.30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.