Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Pohári EHF Tatran nadchol, v SEHA League prepadol

Sportnet|Publikované 28. nov 2012 o 23:00

Ťažko je ospravedlniť utorkovú prehru o 11 gólov v dôležitom zápase SEHA League s Metalurgom Skopje.

Ťažko je ospravedlniť utorkovú prehru o 11 gólov v dôležitom zápase SEHA League s Metalurgom Skopje, keď krátko predtým sfúkol Tatran Prešov o rovnakých 11 gólov Banju Luku v Pohári EHF, čím spravil takmer rozhodujúci krok k postupu do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže hádzanárov.

SKOPJE. Slovenský hádzanársky majster začal výjazd na Balkán výborným výkonom korunovaným nečakane vysokou výhrou v Banji Luke.

O tri dni ho čakal z hľadiska účasti vo Final Four v SEHA League ťažký zápas v Skopje s HC Metalurg, pravidelným účastníkom Ligy majstrov.

Domácich hádzanárov po utorkovom zápase s Tatranom čakal v sobotu nemenej dôležitý súboj Ligy majstrov s francúzskym Chrambéry. To azda mohlo niekoho zvádzať k domnienke, že Metalurg sa bude s Prešovom na Ligu majstrov šetriť. Mylná domnienka.

Tréner Lino Červar pripravil tím Metalurgu na zápas, ako keby sa hralo o tú najvyššiu métu. Na rozdiel od Prešova, ktorý azda ukolísal už takmer istý postup do skupinovej fázy Pohára EHF. Kým Metalurg zapol od prvej chvíle na plné obrátky, Tatran vstúpil do zápasu ospalo.

Za stavu 3:0 otočil síce na konci prvej 20-minútovky na 4:5, ale na viac sa už nezmohol. Skvelý gólman Skopje D. Stanič likvidoval šance Prešova, na druhej strane nápaditej, rýchlej a agresívnej hádzanej slovenský majster nedokázal čeliť. Vyzeralo to, že Metalurg vie čo chce, a vedel aj ako na to. Zato Tatran zahadzoval šance.

Tréner striedal hráčov do útoku i obrany, no absolútne neúčinne. Náskok súpera narastal i vo chvíľach, kedy domáci kormidelník poslal na ihrisko druhú zostavu. Výsledkom je strhujúca, o 11 gólov vysoká prehra slovenského majstra na pôde viacnásobného šampióna Macedónska.

Metalurg bol lepší po každej stránke, na každom poste, ale určite sa s ním dala hrať rovnocennejšia partia.

„V prvom zápase ma naše mužstvo prekvapilo vskutku veľmi príjemne,“ konštatoval už v Macedónskej metropole majiteľ hádzanárskeho Tatrana Prešov Miroslav Chmeliar. „Hrialo ma pri srdci, keď diváci v Banji Luke tlieskali našim parádnym akciám.

Pred zápasom Borac avizoval chuť zdolať Tatran. Trebárs i tým najtesnejším rozdielom, no samotný zápas ukázal, že súčasný Prešov bol zjavne nad sily omladenej Banje Luky.“

Nie je to súper, ktorý by im sedel

Z Bosny a Hercegoviny odcestoval Tatran Prešov do Skopje až druhý deň večer po zápase. Na oddych a na prípravu aj podľa M. Chmeliara, mal slovenský majster dostatok času.

„V hale Metalurgu Skopje trénovali naši v pondelok i v utorok dopoludnia. Pravdou je, že Metalurg nie je súper, ktorý by Tatranu sedel. Má silný káder, trénerom dobre prepracovanú koncepciu hry. To všetko je treba rešpektovať. Hral naozaj veľmi dobre. Mal skvelého brankára, rýchle krídla i účinne strieľajúce spojky. My sme však za výkonom z Banje Luky zaostali, nenadviazali na dobrú hru a pôsobili v Skopje chaotickým herným dojmom. Súper bol lepší, ale o 11 gólov sme prehrať veru nemali. Pravdou tiež je, že na víťazstvo, hoci do každého zápasu s týmto cieľom ideme, sme reálne nepomýšľali. Metalurg hrá aj v Lige majstrov vo výbornej forme. Takže aktuálne by sme brali aj tú tesnú prehru. Žiaľ, napokon sme prepadli nielen výkonom, ale aj výsledkom.“

V stredu predpoludním pricestovala výprava prešovských hádzanárov do Modry, kde o 18. hodine začal zápas Tipos extraligy, v ktorom sa majster predstavil na pôde nováčika súťaže.

V sobotu čaká Prešovčanov ďalší pohárový zápas. V TATRAN handbal aréne sa v sobotu 1. 12. o 18. hodine začne odvetný zápas tretieho kola Pohára EHF Tatran Prešov - RK Borac Banja Luka.

S ohľadom na výsledok prvého vzájomného duelu v tejto súťaži, postupujúci by mal byť už istý.

Aj keď o postupujúcom je už prakticky rozhodnuté, dá sa očakávať, že prešovskí fanúšikovia si prídu postup do skupinovej fázy Pohára EHF v sobotu vychutnať a zabaviť sa dobrou hrou i tešiť sa na ďalších atraktívnych európskych súperov v skupinovej fáze tejto európskej pohárovej súťaže hádzanárov.

Fakty

HC Metalurg Skopje - Tatran Prešov 30:19 (16:9)

Zostava a góly Tatrana: Berkič, Krupa - Rábek 4, Marušák, T. Mažár, Hrstka 2/1, Mi. Urban, Krok 4, Sobol, Radčenko 1, Tumidalský 1, Číp 1, Guzy 1, Pejovič 2, Antl 2/1, Petro 1. Najviac gólov za Metalurg: N. Mojsovski 7/5, Manaškov a Batinovič po 5. Vylúčení 3 - 1. Pokutové hody 6/6 - 2/1. Rozhodovali: Cimbrič, Gonzurek (obaja Chorvátsko). Divákov 1100.

leš


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.