Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Pohári EHF hostí dnes (18.h) Prešov srbský Niš

Sportnet|Publikované 29. sep 2006 o 22:00

Prešov V stredajšom predohrávanom šlágri piateho extraligového kola Tatran Prešov vyhral o dva góly na ihrisku úradujúceho majstra v Považskej

Bystrici. Táto výhra, dá sa povedať, je prvým výraznejším úspechom trénera Romana Lamača s novo sa formujúcim mužstvom. Zaspať po ňom na vavrínoch ale prešovskí hádzanári nesmú. Už dnes čaká slovenského vicemajstra prvý zápas druhého kola druhej najvýznamnejšie európskej súťaže hádzanárov v Pohári EHF so srbským Željezničarom Niš.

"Dlho sme sa z pekného víťazstva na Považí neradovali. Myšlienkové pochody nás po zápase nasmerovali na dnešný pohárový súboj Nišom," vraví tréner Tatrana Prešov Roman Lamač. "Už bolo povedané, že o srbskom tíme toho veľa nevieme. Po minulej sezóne mu odišli štyria najlepší hráči. Nahradili ich vraj mladí z vlastnej liahne. V porovnaní s videozáznamom, ktorý máme k dispozícii ešte z predošlého ročníka, Niš príde k nám vo výrazne pozmenenom zložení. Nič to ale nemení na fakte, že Niš s najväčšou pravdepodobnosťou bude uplatňovať prvky bývalej juhoslovanskej hádzanárskej školy. Konkrétnosti, trebárs, ktorý hráč na akom poste a akým štýlom hráva, to ostáva pre nás veľkou neznámou." V Považskej Bystrici hrali tatranci v značne okyptenom zložení. Ako vyzerá situácia v mužstve pred dnešným pohárovým duelom? "Rado Pekár sa už uzdravil a bude k dispozícii. Zranenie členka sa ale obnovilo Huňadymu. Predpokladám, že Marián by mohol ísť a hrať asi tak šesťdesiat percent. Chýbať bude Rado Kozlov, ktorý je po operácii ramena. Zápas na Považí nám ale ukázal, že nedá sa stavať len a len na osvedčených hráčov. Tobôž, žeby niektorí mali mať vyárendované miesta v zostave. To určite nie. Napríklad v stredajšej extraligovej predohrávke súpera prekvapil v obrane Mišo Urban. Keby som bol vopred avizoval, že ho dám brániť "na dvojke", odborníci by sa iste chytali za hlavy. On si však miesto skvele zastal aj napriek subtílnejšej postave. Rýchlymi nohami, dynamikou pohybu, útočiacich Považanov ustrážil. A stačil aj presne zakončovať. To sa dá taktiež povedať o ďalšom mladíkovi, vekom ešte dorastencovi, Martinovi Mokrišovi (skvelo ubránil obávaného Tomsa), Adamovi Mazúrovi, či Jurajovi Gécim. Postupne sa v mužstve udomácňuje aj na Považí dobre hrajúci novic Marek Mikéci. To, že káder máme pomerne široký, je našou výhodou. A je dobré, že o miesto v ňom sa čoraz väčšmi hlásia ďalšie talenty." Vyše štyridsaťgólový prídel Hlohovcu, následne výhra v Považskej Bystrici. To by mali byť tie najlepšie pozvánky do Tatran handball arény na dnešný zápas (18.h) s NK Yugopetrol Željezničar Niš. "Súhlasím. Navyše hádzanári prichádzajúci z krajín bývalej Juhoslávie majú stále cveng. Popredné mužstvá z tejto oblasti boli vždy pojmom. Divákom sa ich technická, avšak agresívna hádzaná páčila. My sme zase naostatok dosiahli cenné víťazstvo. Po minulých týždňoch je klíma už optimistickejšie naladená. Verím, že to všetko sa premietne nielen v návštevy na dnešnom pohárovom stretnutí v Tatran handball aréne, ale hlavne na výkone našich chlapcov a výsledku, ktorý by nám pred odvetou dal reálnu šancu postúpiť do ďalšieho kola Pohára EFH."

Arbitri z Maďarska, delegát z Poľska

Prešov Prvé stretnutie druhého kola Pohára EHF v hádzanej mužov medzi Tatranom Prešov a srbským NK Yugopetrol Željezničar Niš otvoria v Tatran handball aréne dnes o osemnástej hodine. Duel povedú arbitri Csaba Dobrovics a Péter Tajók z Maďarska, obaja sú z Budapešti. Z poľského mesta Poznaň prichádza v role delegáta bývalý medzinárodný arbiter Krzystof Manys.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.