Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V podtatranskom derby jednoznačná záležitosť domácich Štrbanov

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

ŠTRBA PODOLÍNEC 3:0 (2:0)V podtatranskom derby mali od začiatku domáci výraznú hernú prevahu a bolo iba otázkou času, kedy prídu góly. Najväčšiu

ŠTRBA PODOLÍNEC 3:0 (2:0)

V podtatranskom derby mali od začiatku domáci výraznú hernú prevahu a bolo iba otázkou času, kedy prídu góly. Najväčšiu šancu mali hostia v 10. minúte, ale nastrelili iba žrď domácej brány. Iniciatíva však bola naďalej na strane domácich, ktorí sa v 22. minúte ujali gólom Čunderlíka vedenia. V obojstranne slušnom zápase mali aj po obrátke hostitelia hru jasne v rukách a svoju prevahu potvrdil ďalšími dvoma presnými zásahmi. Rozhodcovia nemali v tomto derby stretnutí prakticky žiadnu prácu, lebo mužstvá hrali vzácne fair a čisto. Podolínčania na domácich Štrbanov herne nestačili, a tak odišli z ihriska súpera so zaslúženou prehrou rozdielom triedy.

Góly: 22. Čunderlík, 36. M. Levocký, 82. Michalko. Pred 300 divákmi rozhodoval Koňár, ŽK: Zajac (Podolínec). ŠTRBA: Daniš Petras, Macko, Otčenáš, Milan F. Kroták, P. Kroták, M. Levocký, Ľ. Levocký (70. Michalko) Čunderlík (80. Hyriak), Vernarec (82. P. Miklošek). PODOLÍNEC: Mišina Zima, Hanečák, J. Varga, M. Varga (80. Skyba) Vychovalý, Galajda (58. Jeleň), Zajac, Konkoľ Ferencko, Kolumber.

SP. ST. VES SP. PODHRADIE 3:2 (1:1)

Úvod zápasu patril domácim, ktorí si vytvorili výraznú územnú prevahu. Z vedenia sa však paradoxne tešili hostia, ktorí svoju prvú návštevu pri bráne domácich korunovali gólom. Spišiaci vychádzali zo zabezpečenej obrany a do útoku sa príliš nehrnuli. Zamagurčanom sa podarilo vyrovnať ešte do prestávky po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Krolák. Dobrú šancu na skórovanie mali hostia Krendželákom, ale ten v sľubnej pozícii nespracoval prihrávku. Na druhej strane neuspel domáci Tomčák. V druhom polčase sa hralo za neustáleho dažďa, ktorému sa lepšie prispôsobili hostia. Hralo sa na ťažkom a šmykľavom teréne. Z domácej strany hýril aktivitou najmä Glevický, ktorého dve šance však brankár hostí Ďurica zneškodnil. Reflexívne vyrazil i strelu Baku a následnú dorážku Tomčáka, pri Fuchsovej hlavičke už bol ale bezmocný. Tretí gól pridali hostitelia z pokutového kopu Labusom po ruke hosťujúceho hráča v šestnástke. V 81. minúte sa ocitol pred gólmanom hostí Baka, ale trestuhodne napálil loptu iba priamo do neho. V zápase dobrej úrovne uzavreli skóre duelu hostia Galovičom.

Góly: 37. Krolák, 65. Fuchs, 70. Labus (z 11 m) 17. Glevický, 87. Galovič. Pred 150 divákmi rozhodoval Feckanin, ŽK: Krendželák (Sp. Podhradie). SP. ST. VES: Grainda Labus, Babiak, R. Velička, Gurovič Fuchs, Baka, Kovalčík (75. Kalafut), Krolák Fejerčák (69. M. Ovčarik), Tomčák (85. Znanec).

KĽUŠOV MALÝ LIPNÍK 5:0 (2:0)

Malolipničania sa predstavili na pôde vedúceho celku súťaže s veľmi slabým výkonom. Pri absencii viacerých hráčov základnej zostavy nedokázali odolávať útočnej snahe domácich, ktorí sa už v 12. minúte ujali vedenia. V ďalšom priebehu mali hru pod kontrolou, druhý gól pridali až tesne pred prestávkou z prísne nariadenej jedenástky. Po obrátke z vytvorenej územnej prevahy ešte trikrát skórovali a potvrdili tým úlohu favorita. Hostia herne sklamali, počas celého zápasu ťahali za kratší koniec a nedokázali tak nadviazať na predchádzajúce zlepšené výkony.

Góly: 52. a 58. Gerčák, 12. Valko, 45. Berežný (z 11 m), 69. Škvarla. Pred 300 divákmi rozhodoval Kočiščák, ŽK: Berežný Gladiš. M. LIPNÍK: Smrek Virostko, Gladiš, Magera, T. Pjaták Kasenčák (57. Abrahamovský), Baláž, Š. Hnát, Grajzinger (75. Ilčišák) Hudák (48. Lipčák), Kovaľ.