Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V pláne je obnova ďalších dvoch futbalových štadiónov

Konferencia VsFZ. S mikrofónom predseda zväzu Richard Havrilla, vľavo prvý muž slovenského futbalu Ján Kováčik. (Autor: glo)
Sportnet|Publikované 9. feb 2015 o 23:00

V Košiciach sa konala riadna konferencia Východoslovenského futbalového zväzu.

V závere minulého týždňa sa v Košiciach konala riadna konferencia Východoslovenského futbalového zväzu.

KOŠICE. Napriek tomu, že piatkové počasie nebolo najprívetivejšie, delegáti jednotlivých futbalových zväzov nemeškali a konferencia sa začala niekoľko minút po sedemnástej hodine.

Prišiel aj Kováčik

Podobne ako volebnú konferenciu, aj riadnu poctil svojou prítomnosťou i prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Ten vo svojom úvodnom slove vyjadril spokojnosť s dokončením prác v Národnom tréningovom centre v Poprade.

Na druhej strane prezradil, že v tomto roku SFZ plánuje s obnovou ďalších dvoch futbalových štadiónov v našom regióne.

V priebehu najbližších dní by sa mali podpísať zmluvy, aby sa mohli začať rekonštrukčné práce v Bardejove. Rokovania prebiehajú aj ohľadom ihriska v Humennom.

Delegáti aj pozvaní hostia si vypočuli od predsedu VsFZ a viceprezidenta SFZ Ing. Richarda Havrillu hodnotiacu správu za ostatný rok.

Vyzdvihol prácu nielen jednotlivých oblastných futbalových zväzov, no rovnako pripomenul úspechy našich celkov, vrátane reprezentácie pod vedením trénera Jána Kozáka.

Amatéri mohli pomýšľať aj na postup

Okrem nej vlani sa pozornosť v našom regióne sústredila aj na amatérsky výber Slovenska, ktorý sa zúčastnil kvalifikácie Región Cupu pod egidou UEFA v Národnom tréningovom centre v Poprade.

„Aj s odstupom času sa chcem organizátorom turnaja poďakovať a rovnako aj hráčom a technickému vedúcemu Vladovi Gogovi. Verím, že ak by sme nehrali prvý duel s Nemeckom, mohli sme pomýšľať na potup. Hoci sme skončili na druhom mieste, ukázali sme dobré výkony aj v ďalších dvoch dueloch, ktoré sme vyhrali. Aj tento turnaj poukázal na kvalitu našej tretej ligy, ktorá iste bude len a len napredovať,“ povedal R. Havrila.

Vyzdvihol prácu odborných komisii, ako aj zväzového trénera Petra Szenaya.

Ten odprezentoval projekt podpory talentovaných hráčov, ktorý si chce osvojiť aj Slovenský futbalový zväz.

Na východe pribudne šesť ihrísk

Veľmi dobre vieme, že situácia s ihriskami na východe republiky nie je najlepšia, preto predsedu VsFZ teší, že v tomto roku by sa malo začať s budovaním ihrísk s umelou trávou v šiestich mestách.

Tretina nákladov na výstavbu bude hradená z projektu UEFA HatTrick, ktorý zastrešuje európska futbalová federácia. Ďalšie dve už ostávajú na pleciach klubu a danej samosprávy.

Delegáti okrem iného schválili aj hospodárenie v roku 2014 a rozpočet na rok 2015. Záver konferencie VsFZ sa niesol v slávnostnejšom duchu, pretože na rad prišlo ocenenie jubilantov.

Za dlhoročnú prácu vo futbalovom hnutí boli ocenení bronzovou, striebornou aj zlatou plaketou VsFZ jubilanti Jaroslav Bendzák, Roman Martončík, Milan Zuzko a Emil Zlacký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.