Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

V Pittsburghu stále neurčili, kedy sa vráti Crosby

Sidney Crosby v obkolesení novinárov tesne pred Vianocami. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|28. dec 2011 o 14:00

Najväčšia hviezda NHL nehrá už skoro mesiac a vedenie Penguins zatiaľ neurčilo konkrétnejší dátum, kedy sa má vrátiť na ľad.

BRATISLAVA. Zdravotný stav Sidneyho Crosbyho ostáva naďalej otázny. Vedenie Pittsburghu zatiaľ neponúklo žiaden odhad, kedy by sa mala najväčšia hviezda NHL vrátiť na ľad.

Crosby hral naposledy piateho decembra. Odvtedy absentuje, lebo sa mu vrátili symptómy po otrase mozgu. Na Nový rok to bude presne rok, odkedy má dvdsaťštyriročný center problémy.

„Vôbec neviem povedať, aký je môj momentálny stav. Necítim sa najhoršie, ale na druhej strane viem, že by nebolo dobré, keby som už nastúpil,“ znelo posledné Crosbyho vyhlásenie spred týždňa pre nationalpost.com.

Zmluva na desať až pätnásť rokov

Napriek neistej budúcnosti vedenie Pittsburghu plánuje podpísať so svojím kapitánom dlhoročnú zmluvu.

„Momentálne je pre mňa najdôležitejšou vecou to, aby som spravil zo Sidneyho doživotného hráča Pittsburghu. Plánujeme s ním predĺžiť kontrakt o desať až pätnásť rokov,“ povedal pre The Globe and Mail generálny manažér tímu Ray Shero.

Penguins vlastnia na Crosbyho exkluzívne práva do roku 2013. Ak by dovtedy nepredĺžil zmluvu, stal by sa voľným hráčom. Jednotka draftu v roku 2005 v tejto sezóne zarobí deväť miliónov dolárov.

Priemerne sa tak ráta do platového stropu z jeho zmluvy 8,7 milióna dolárov. Rovnaká suma plynie aj z kontraktu Jevgenija Malkina. Aj z toho dôvodu si chce Crosbyho vedenie klubu poistiť dlhodobo, aby sa rátala do priemeru menšia suma.

Formu našiel hneď

„Najbližšie leto nás čaká ťažké obdobie vyjednávania. Viacerým dôležitým hráčom končia zmluvy a musíme sa rozhodnúť, kam bude naša organizácia smerovať,“ dodal generálny manažér.

Pri novembrovom návrate ukázal mladý útočník, že jeho hernej formy sa netreba obávať. V ôsmich zápasoch zaznamenal dvanásť bodov a na ľade bol vždy jedným z najaktívnejších hokejistov.

„Keď sa Sid vráti, znovu uvidíme genialitu jeho hry, akú nám ukázal v novembri,“ pokračoval Shero.

Absenciu Crosbyho na ľade už viac vnímajú aj fanúšikovia, ktorí mu nedávajú takú podporu v hlasovaní o Zápas hviezd ako v minulosti. Kanadský miláčik klesol medzi útočníkmi na tretie miesto, keď ho predbehol Američan Phil Kessel z Toronta a švédsky veterán Daniel Alfredsson z Ottawy.

Súvisiace články