Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V piatologových derby stretnutiach našich zástupcov dominovali domáce mužstvá

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Škaredé daždivé počasie poznačilo priebeh štvrto a piatoligových súbojov. Z trojice našich zástupcov naplno bodovali Krompachy a

Spišská Nová Ves. Žakarovčania odišli naprázdno z Lastomíra. V piatej lige pútali pozornosť tri vzájomné derby stretnutia Prakovce Helcmanovce, Nálepkovo Smižany a Chrasť n/H Harichovce.

IV. LIGA

KROMPACHY MOLDAVA 4:0 (1:0)

Na ťažkom rozmočenom teréne za stáleho dažďa hral sa v Krompachoch svižný futbal. Domáci si od začiatku vynútili prevahu, ale obrana a brankár Štovka museli byť v strehu. Hostia vyžívali každú príležitosť na rýchly protiútok. Krompašania svoj tlak zvyšovali, dobré gólové príležitosti Lesňáka a strely M. Ontka a Pavlíka tesne míňali cieľ a veľa zachránil výborný brankár Moldavy. V 28. minúte si šikovne nabehol Horváth a hlavou otvoril skóre stretnutia. Do konca prvého polčasu si vytvorili domáci ešte niekoľko dobrých šancí, ale strely Horvátha a M. Ontka gól nepriniesli.

Do druhého polčasu nastúpili Krompachy so zmenou, keď nevýrazného Šmidu vystriedal Borza. Tento ťah vyšiel a taktiež nástup do druhej časti hry. Už v 48. minúte sa v šestnástke uvoľnil veľmi dobre hrajúci Horváth a jeho presnú prihrávku premenil M. Ontko v druhý gól. O tri minúty neskôr unikol Horváth a bolo 3:0. Od tejto chvíle mali Krompašania drvivý tlak a rodila sa jedna šanca za druhou. Na 4:0 zvýšil Borza po presnej prihrávke Horvátha. Obidvaja Horváth a Borza potvrdili, že ak sa venujú len hre sú výraznými oporami mužstva. V závere stretnutia sa do zálohy posunul Ľ. Ontko, ktorý mal tri dobré príležitostí. Pri jednej z nich ho obrana hostí v pokutovom území zastavila nedovolene, píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Veľký kus práce na ťažkom teréne odviedla stredová formácia M. Ontko a Pavlík. Zápas (v poradí 23 bez prehry) sa 300 uzimeným divákom páčil. Rozhodoval Vasilenko. KROMPACHY: Štovka Zahuranec, Ľ. Ontko, Mochlár Tomašov, Kurilla, M. Ontko, Pavlík, Šmída Horváth, Lesňák, striedali: Borza, Uličný.

P. HORVÁTH

SP. NOVÁ VES GEČA 3:0 (2:0)

Daždivé počasie sprevádzalo súboj dvoch mužstiev z opačných protipólov tabuľky. Na prvý gól si premrznutí diváci museli počkať do 12. minúty, keď Melničuk perfektne pripravil streleckú pozíciu pre Kandráča a ten pohodlne skóroval. Hostia neboli pre domácich rovnocenným súperom. Zverenci trénera Bezdedu ich predčili po všetkých stránkach, ale sklamali v koncovke. Príkladom toho bola 16. minúta, keď Sirko v ideálnej pozícii len slabúčko vystrelil na brankára. Takéto gólové príležitostí hráči Spišskej Novej Vsi musia premieňať, proti zdatnejším súperom sa toto nemusí vyplatiť. V čase, keď už obidve mužstvá pomýšľali na odchod do kabín, vyrobil brankár Geče obrovskú chybu, ľahkú loptu neudržal a Kandráč do voľnej bránky zvýšil na 2:0. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim. V 50. minúte po faule na Melničuka nariadenú penaltu Maxim bezpečne premenil. Dobrou hrou si Spišiaci vytvárali ďalšie šance, ale skóre sa už nemenilo. Pred 150 divákmi rozhodoval Krivjančin. SP. NOVÁ VES: Tököly Jurjak, Šoltés, Rataj Maxim, Urich, Sirko, Koniar, Fulajtár Melničuk, Kandráč, striedali: Martinický, Staroň.

M. PETRUŠKA

LASTOMÍR ŽAKAROVCE 3:0 (2:0)

Zápas na ťažkom teréne mal iba priemernú úroveň. V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, čoho výsledkom boli dva góly v 26. a 38. minúte. Hostia po rošádach v zostave (traja noví hráči) boli v druhom polčase pánmi na ihrisku, ale dva samostatné úniky Jančíka gól nepriniesli. Naopak, domáci z ojedinelého protiútoku v 74. minúte z ofsajdu zaznamenali tretí gól. ŽAKAROVCE: Vaňo Janiga, Švarc, Bodnár Macejko, Jančík, Garčár, Hrobko, Ďorď Danielis, Kollár, striedali: Hritz, Majlath, Kaľavský.

Ľ. MARCINKO

V. LIGA

RUDŇANY ŠTÍTNIK 1:0 (0:0)

Veľmi ťažké stretnutie pre domácich na rozmočenom teréne za chladného počasia začali oveľa lepšie hostia. Tí sa predstavili pekným kombinačným futbalom, ktorý vôbec nezodpovedá ich slabšiemu tabuľkovému postaveniu. V prvom polčase si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré sa našťastie pre slabšie hrajúcich domácich neskončili gólmi, v jednom prípade skončila lopta na žrdi. Rudnianci mali v prvom polčase len jednu vážnejšiu príležitosť, keď obrana hostí odkopávala loptu z bránkovej čiary. Zlomovým bodom stretnutia bola 72. minúta, keď hráč hostí po nezmyselnom faule videl po druhej žltej karte červenú. Tento moment prebral domácich k zvýšenej aktivite a hra sa konečne presťahovala pred šestnástku hostí. Keď v 80. minúte Slamený obišiel aj brankára a z uhla trafil len bočnú sieť, zdalo sa, že stretnutie skončí bez gólov. V 82. minúte sa už najlepší kanonier domácich nemýlil a hlavou zaznamenal jediný gól stretnutia. Tri dôležité body nakoniec ostali doma, ale hostia zanechali v kvalitnom zápase dobrý dojem. RUDŇANY: Brezovaj Orság, Sasák, Filip Mihók, Krempaský, Labanc, V. Hudáček, Schmidt Dunka, Slamený.

P. BREZOVAJ

SP. VLACHY KRÁĽOVCE 5:3 (1:1)

Sprievodnými znakmi duelu bolo chladné jesenné počasie, sústavný dážď a rozmoknutý terén hracej plochy. Napriek tomu videla stovka uzimených divákov dobrý futbal v produkcii oboch mužstiev, ako aj osem gólov, z ktorých päť v sieti brankára Kráľoviec Vladimíra Mosorjaka. Kvalitu herného prejavu s nasadením hrajúcich Vlašanov ocenili domáci priaznivci často potleskom. Góly domácich: Lukáš Gonda, Celec, Horváth, Bocko, Tindira. Rozhodoval Šofranko. SP. VLACHY: Hric Hromčo, Ladislav Gonda, Bocko Ondov, J. Horváth, Celec, Tomčík, Š. Horváth Lukáš Gonda, Čarnoky, striedali: Medvec, Tindira.

D. GIRBA

PRAKOVCE HELCMANOVCE 1:0 (1:0)

Rekordná návšteva 600 divákov sledovala Hnilecké derby, ktoré sa odohralo na ťažkom teréne, no obe mužstvá previedli mimoriadne bojové výkony. Celý zápas sa hral v rýchlom tempe. V prvom polčase mali miernu prevahu domáci. V 31. minúte Slovinský kopal priamy kop, ktorý evidentne hráč hostí vytlačil nad bránu rukou. V 37. minúte ukážkovú akciu Slovinský Regec zakončil gólom Kuchta. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, no hlavný rozhodca neuznal gól Huličovi a peknou hlavičkou Čecha odvrátili hostia z bránkovej čiary. Domáci pokračovali vo svojej kombinačnej hre, ktorá často bola odmeňovaná potleskom. Na nepremenené šanci mohli doplatiť Prakovčania v 90. minúte, keď čistú šancu R. Maliňáka bravúrne zneškodnil Gordan v bráne domácich. Rozhodoval Žiga. PRAKOVCE: Gordan Čech, Vaškovič, Kuchta Stoklas, J. Regec, Slovinský, Silla, Hulič Opremčák, V. Regec. HELCMANOVCE: Pisko Marcinko, Grega, Maliňák, Slovinský M. Tóth, V. Zmij, Ľ. Maliňák Tomaško, Pisko, striedal: Jablonovský.

J. NIŽNÍK

NÁLEPKOVO SMIŽANY 2:1 (1:1)

V Nálepkove sa hral dobrý futbal na ťažkom a premočenom teréne. Domáci veľa bodov na rozdávanie nemajú a tak od začiatku hrali s veľkým nasadením. Vytvorili si prevahu a gólové šance, ale Bendík, Plachetka, Dunka a Vnenčák nemierili presne. Hostia hrali rozumný technický futbal, ale v prvom polčase boli dosť nevýrazní. Ich prvú šancu po rohovom kope využil nádhernou strelou z otočky Stašík 0:1. Nálepkovčania po góle sústavne útočili a tri minúty pred prestávkou Holečko vyrovnal. V druhom polčase sa hra vyrovnala, obidve mužstvá chceli vyhrať. V 60. minúte Bendík strelou z voleja zvýšil na 2:1 a ten istý hráč o chvíľu sám pred Jochmanom nedal. Do záverečného hvizdu hostia ohrozovali domácu bránu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. NÁLEPKOVO: Daniel Šrenkel, Holečko, Turčan Varga, Plachetka, Kuchár, Dunka, Vnenčák Soveľ, Bendík, striedali: Kiššák, Patz. SMIŽANY: Jochman Klubert, Neupauer, Kirc Vadel, Suslov, L. Gurčík, Stašík, Kuchta Peklanský, A. Gurčík, striedal: Majkuth.

A. NAGY

CHRASŤ n/H HARICHOVCE 4:2 (1:2)

Domáci od prvej minúty priklincovali súpera a v 11. minúte viedli Filipovým gólom 1:0. Hostia sa však nevzdávali a po góloch Kellera v 13. minúte a Plachetku v 16. minúte otočili skóre vo svoj prospech. V druhom polčase Chrasťania svojou ohromnou snahou po víťazstve strhli víťazstvo na svoju stranu. V 49. minúte L. Jančár vyrovnal, na 3:2 upravil Žiga a poistku v podobe štvrtého gólu dal druhým gólom v stretnutí L. Jančár. Hostia potvrdili, že v posledných zápasoch pod vedením nového trénera Dunčka hrajú v dobrej forme a v Chrasti n/H zanechali veľmi dobrý dojem. Pred 200 divákmi rozhodoval V. Kunzo. CHRASŤ n/H: M. Šefčík Ľ. Jančár, Mihalik, L. Jančár Celec, Žiga, Filip, Sopkovič, Dirda M. Jančár, Hudák, striedali: Javorský, Pukluš. HARICHOVCE: Užík Kupčík, Keller, Soták -

L. JANČÁR

SP. PODHRADIE RASLAVICE 3:1 (3:1)

Hostia prišli na ihrisko pod Spišský hrad ako mužstvo, ktoré do nedele malo len dve prehry a disponovali jednou z najlepších obrán v súťaži. Svoje postavenie v tabuľke Raslavice potvrdili, od začiatku predvádzali rýchly a útočný futbal. Domáci hráči boli zaskočení, a len veľmi ťažko sa presadzovali. Prvý gól stretnutia zaznamenal Barbuščák po rohovom kope, niekoľko minút zvýšil S. Fábry na 2:0. Hostia vzápätí z protiútoku znížili Šestákom na 2:1. V posledných sekundách prvej časti hry Marko strelil tretí úspech Spišského Podhradia. Po obrátke hostia pokračovali vo výbornej hre a dokázali si vytvoriť gólové príležitostí, ktoré zneškodnil veľmi dobre chytajúci Tirpák. Hostia zanechali veľmi dobrý dojem a o lepší výsledok sa pripravili vlastnou nedisciplinovanosťou. Spišské Podhradie ťahá sériu šesť zápasov bez prehry. SP. PODHRADIE: Tirpák Galovič, Barbuščák, Grivalský Ľ. Fábry, Komara, Marko, Gonda, I. Krendželák S. Fábry, Glevický.