Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V piatok žreb súboja v Limoges, Lipták ráta aj s Cibulkovou

SITA|Publikované 23. apr 2009 o 18:21

Necelé dva dni do ostrého začiatku fedcupového stretnutia Francúzsko - Slovensko, ktorého víťaz si zahrá v budúcom roku medzi svetovou osemčlennou elitou tejto najprestížnejšej ...

BRATISLAVA. Necelé dva dni do ostrého začiatku fedcupového stretnutia Francúzsko - Slovensko, ktorého víťaz si zahrá v budúcom roku medzi svetovou osemčlennou elitou tejto najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov, sa do tréningového procesu v dejisku súboja v Limoges zapojili všetky štyri slovenské hráčky. Pre agentúru SITA to vo štvrtok podvečer potvrdil kapitán slovenských tenistiek Matej Lipták.

"Dnes sa zaradili do tréningu všetky naše hráčky. Dominika Cibulková trénovala doobeda voľnejšie, ale poobede už naplno makala, takže to vyzerá dobre. Ak sa pýtate, tak rátam aj s ňou do tímu. Ak sa však nič neočakávané neudeje, lebo máme pred sebou ešte jeden deň prípravy," informoval M. Lipták.

Šéf fedcupového realizačného tímu má podľa vlastných slov už v zostave jasno, ale zatiaľ si ju nechá pre seba. Minimálne do piatkového žrebu, ktorý je na programe o 13.00 h na miestnej radnici v Limoges. Tam bude musieť nahlásiť dve hráčky do dvojhier a tiež dvojicu do štvorhry. K jednotke tímu Cibulkovej, ktorá pricestovala do Francúzska poznačená zranením slabín z minulotýždňového turnaja v Charlestone, Lipták bližšie poznamenal: "Dominika hrala predpoludním so sparingom Mišom Mackom a popoludní s Lenkou Wienerovou a tiež so sparingom. Vyzerá to optimisticky. Pevne verím, že nastúpi už na sobotňajší zápas." Na záver ešte slovenský kapitán odhodlane dodal: "Do oboch dní súbojov proti Francúzkam ideme s tým, že zvíťazíme."

Ako je známe Cibulková ešte na Slovensku podstúpila vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré vylúčilo vážnejšie poškodenie svalu a po ktorom sa rozhodla odcestovať do Francúzska a reprezentovať v Pohári federácie. "Nastúpim však iba vtedy, keď budem stopercentne fit," podotkla ešte pred odletom do Limoges 17. hráčka rebríčka WTA Tour.

Duel Francúzsko - Slovensko sa uskutoční 25. - 26. apríla na antuke v hale Palais des Sports Beaublanc s kapacitou 4240 divákov. V sobotu 25. apríla sa prvá z dvoch dvojhier začne o 13.30 h. Nedeľňajšia časť, teda zostávajúce dve dvojhry a štvorhra, má úvod naplánovaný na 13.00 h. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Austrálčan Wayne McKewen a empajrovými arbitrami Britka Alison Langová a Chorvátka Marija Čičaková.

Francúzky "spadli" do baráže februárovou prehrou 0:5 s Taliankami v Orléans vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny 2009. Slovenky vo finálovom 1. kole II. svetovej skupiny PF v rovnakom termíne zvíťazili v Bratislave nad Belgičankami 4:1.

Súvisiace články