Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

V piatok zlato pre Kórejskú republiku a Irán

SITA|27. aug 2004 o 19:16

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Zlatú medailu v taekwonde v kategórii žien do 57 kg vybojovala reprezentantka Kórejskej republiky Jang Ji-won. Dvadsaťštyriročná taekwondistka zdolala v piatkovom finálovom ...

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Zlatú medailu v taekwonde v kategórii žien do 57 kg vybojovala reprezentantka Kórejskej republiky Jang Ji-won. Dvadsaťštyriročná taekwondistka zdolala v piatkovom finálovom dueli Niu Abdallahovú z USA v dramatickom súboji celkovým súčtom 2:1 na body. V prvých dvoch kolách viedla Jang Ji-won jednoznačne o štyri body, v ďalšom priebehu ju však ´poslala´ americká súperka trikrát na zem a zdramatizovala koncovku zápasu. Napokon si však Kórejčanka nenechala vziať najcennejšiu medailu. V stretnutí o 3. miesto si poradila Mexičanka Iridia Salazarová-Blancová so Španielkou Soniou Reyesovou 2:1 a do rodiny tak získala už druhý kov. Vo štvrtok totiž obsadil Salazarovej brat Oscar Francisco Salazar Blanco striebornú medailu v kategórii do 58 kg.

V mužskej kategórii do 68 kg si prvenstvo na OH v Aténach vybojoval Hadi Saei Bonehkohal z Iránu, ktorý vo finále vyhral nad Huang Čih Hsiungom z Taiwanu 4:3. Bronz putuje do Kórejskej republiky zásluhou Song Myeong-Seoba, ten si poradil s Brazílčanom Diogom Silvom 12:7.


Výsledky - piatok - záverečné zápasy o medaily:


Ženy - kategória do 57 kg:

finále:

Jang Ji-won (Kór. rep.) - Nia Abdallahová (USA) 2:1


duel o 3. miesto:

Iridia Salazarová-Blancová (Mex.) - Sonia Reyesová (Šp.) 2:1


Konečné poradie:

1. Jang Ji-won (Kór. rep.), 2. Nia Abdallahová (USA), 3. Iridia Salazarová-Blancová (Mex.), 4. Sonia Reyesová (Šp.), 5. Cristiana Corsiová (Tal.), 6. Nootcharin Sukkhongdumnoenová (Thaj.), 7. Mariam Bahová (Pobr. Slonoviny), 8. Margarita Mkrtčjanová (Rus.)


Muži - kategória do 68 kg:

finále:

Hadi Saei Bonehkohal (Irán) - Huang Čih Hsiung (Taiwan) 4:3


duel o 3. miesto:

Song Myeong-Seob (Kór. rep.) - Diogo Silva (Braz.) 12:7


Konečné poradie:

1. Hadi Saei Bonehkohal (Irán), 2. Huang Čih Hsiung (Taiwan), 3. Myeong Seob Song (Kór. rep.), 4. Diogo Silva (Braz.), 5. Tamer Hussein (Egypt), 6. Gabriel Sagastume (Guatem.), 7. Carlo Molfetta (Tal.), 8. Tuncay Caliskan (Rak.).


Súvisiace články