Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V piatok sa na US Open vôbec nehralo

SITA|Publikované 12. sep 2009 o 05:56

Pre dážď museli organizátori záverečného štvrtého grandslamového turnaja tenisovej sezóny US Open v New Yorku zrušiť kompletný piatkový program.

NEW YORK. Pre dážď museli organizátori záverečného štvrtého grandslamového turnaja tenisovej sezóny US Open v New Yorku (31. augusta - 13. septembra, celková dotácia 21,664 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) zrušiť kompletný piatkový program, teda v prvom rade obe semifinále dvojhry žien i dohrávku posledného štvrťfinále singlovej súťaže mužov medzi Španielom Rafaelom Nadalom a Čiľanom Fernandom Gonzálezom (vo štvrtok prerušené za stavu 7:6 /4/, 6:6 /3:2*/).

Už teraz je isté, že rovnako ako v prípade vlaňajška sa finále dvojhry mužov neuskutoční tradične v nedeľu. Aj nad náhradným pondelkom pritom zatiaľ visí otáznik, pretože predpovede počasia na sobotu nie sú vôbec priaznivé.

Do akcie v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center v lokalite Flushing Meadows sa teda v piatok nedostali ani slovenské juniorky Jana Čepelová (štvrťfinále dvojhry dievčat) a po jej boku v semifinále mládežníckej štvorhry Chantal Škamlová. Sobotňajší program juniorských súťaží zatiaľ na oficiálnej stránke podujatia nezverejnili.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.