Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Petržalke súboj švagrov na ihrisku, no nie švagrín v hľadisku

Sportnet|Publikované 22. sep 2006 o 22:00

Košice - Vo futbalovej Corgoň lige sú na programe stretnutia 12. kola, čo znamená, že cez víkend sa začína odvetná časť základnej jesennej súťaže.

Pre MFK Košice je toto obdobie mimoriadne náročné. Nielen, že ho musí absolvovať bez dvojice ofenzívnych opôr - Piatku a Majoroša - ale navyše z piatich zápasov odohrá štyri na ihriskách súperov! Prvý už má úspešne za sebou, keď zvíťazilo v Trenčíne 2:0. Druhý ho čaká zajtra predpoludním v Petržalke. Nasleduje domáci súboj so Sencom a potom ďalšie dva zápasy vonku - v Nitre a na Slovane...

Košičania majú dnes o desiatej tréning a po ňom sa vycestujú do hlavného mesta. V minulom kole sa museli adaptovať na umelú trávu, na ktorej hrá Trenčín, aby si celý zápas nezvykali na niečo iné. Teraz sa zasa budú musieť aklimatizovať na iný čas. Košičania totiž všetkých doterajších jedenásť zápasov odohralo pod umelým osvetlením večer o 20. hodine. Teraz nastene riadny skok. "Ja s tým nemám problém. Samozrejme, je to trochu nezvyk a musíme sa inak prispôsobiť situácii, teda zmeniť zaužívaný rytmus. Aj preto trénujeme v čase zápasu, takže verím, že žiadne problémy s tým nebudeme mať," povedal stredopoliar MFK Ján Lesniak (na snímke), ktorý v strede poľa nahradil kapitána Majoroša a v Trenčíne nastúpil od začiatku zápasu. Navyše sa blysol presným rohom, po ktorom strelil prvý gól zápasu P. Jurčo a mohol i skórovať, no opečiatkoval len žrď domácej svätyne. "Bolo by dobré, keby sme pokračovali vo víťaznom ťažení, no uvidíme, ako to dopadne. Čaká nás veľmi ťažký zápas. Artmedia sa po výmene trénera chytila, ťahajú úspešnú sériu a bolo by dobré im ju trochu prerušiť." Na trávniku sa chystá švagrovský mikrosúboj. Ako je známe Ján Lesniak má za manželku dcéru trénera Jána Kozáka a na ihrisku by mohol zviesť súboje s Jánom Kozákom mladším. "Dúfam, že nastúpim a že k nim dôjde. Niečo sme už spolu podebatovali, ale k žiadnym podpichovačkám nedošlo, možno neskôr." Ako nám košický futbalista povedal, v nedeľu sa črtá iba súboj švagrov na trávniku. V hľadisku to nevyzerá na súboj švagrín. "Moja manželka určite na futbale nebude, ale Jankova sa asi príde pozrieť aj so synom." J. Lesniak si štatistiku vzájomných duelov so švagrom nevedie, takže nevedel povedať, kto je na tom lepšie. "To by som sa musel otca opýtať, on to má všetko v papieroch. Mám taký pocit, že naposledy sme sa stretli pred dvoma rokmi vo finále Slovenského pohára, keď Ličartovce prehrali s Artmediou 0:2. Mám mu teda čo vracať." Artmedia je doma silná, no tiež sa nevyhne slabším chvíľkam, remíza s Interom 1:1 hovorí jasnou rečou. "S každým súperom sa dá hrať vyrovnaná partia. Musíme poctivo brániť a nejaký útok alebo štandardka by nám mohli vyjsť. Ide o to, aby sme nedostali rýchly gól, po ktorom by sa domáci chytili," dodal J. Lesniak. Podľa jeho slov si veľký pozor budú musieť dať aj na dvojicu východniarov v útoku - Reiter, Oravec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.