Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V Paríži predpokladané semifinále Federer - Nalbandian

SITA|Publikované 6. jún 2006 o 19:54

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Prvú semifinálovú dvojicu dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji roka v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) tvoria podľa predpokladov najvyššie nasadený Švajčiar Roger ...

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Prvú semifinálovú dvojicu dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji roka v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) tvoria podľa predpokladov najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer a turnajová trojka Argentínčan David Nalbandian. Federer si vo štvrťfinále relatívne hladko v troch setoch poradil s dvanástkou turnaja, Chorvátom Mariom Ančičom 6:4, 6:3, 6:4. Vysoký Chorvát bol favorizovanému súperovi vyrovnaným protivníkom iba do polovice druhého setu. Potom však stratil výhodu brejku, Federer prepol na vyšší rýchlostný stupeň a doviedol zápas bez problémov do víťazného konca. "Mario je nepríjemný súper, lebo má účinný servis. Som rád, že mám tento zápas zdarne za sebou. Víťazstvo na Roland Garros stále zostáva mojou tohtoročnou prioritou," nechal sa počuť Federer. Dvadsaťštyriročný Federer vybojoval v Paríži po roku druhýkrát semifinále a stále má šancu vyhrať turnaj, ktorý mu jediný vo famóznej grandslamovej zbierke chýba. Zároveň je opäť bližšie k zisku všetkých štyroch grandslamových turnajov v rade, keďže vlani vyhral Wimbledon a US Open a v tomto roku už pridal titul na Australian Open.

V druhom štvrťfinále Nalbandian, ktorému občas ušli nervy, stratil s Nikolajom Davydenkom jeden set. Tretí nasadený hráč však bol jasne lepším na dvorci a napokon si so šiestym nasadeným Rusom Nikolajom Davydenkom poradil za 166 minút 6:3, 6:3, 2:6, 6:4. Dvadsaťštyriročný Nalbandian si zopakuje semifinálovú účasť v Paríži z roku 2004 a v boji o postup do finále vyzve Federera. Argentínčan má s Federerom ako jeden z mála hráčov pozitívnu bilanciu - 6:5.

Štvrťfinálový program dvojhry mužov skompletizujú v stredu súbojmi: Ivan Ljubičič (4-Chorv.) - Julien Benneteau (Fr.), Rafael Nadal (2-Šp.) - Novak Djokovič (Srb. a Č. Hora). Je pravdepodobné, že v semifinále sa napokon stretnú štyria najvyššie nasadení hráči.