Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V paralelnom slalome triumf S. Schocha a Neururerovej

SITA|Publikované 17. jan 2007 o 15:22

AROSA 17. januára (SITA) - Slovenský reprezentant v snoubordingu Marek Petruňák nepostúpil z 1. kola kvalifikácie paralelného slalomu na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom horskom stredisku Arosa a ...

AROSA 17. januára (SITA) - Slovenský reprezentant v snoubordingu Marek Petruňák nepostúpil z 1. kola kvalifikácie paralelného slalomu na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom horskom stredisku Arosa a v konečnom hodnotení obsadil 47. miesto. Košickému jazdcovi chýbalo k postupu do druhého kvalifikačného kola medzi tridsaťdva najlepších jazdcov viac ako dva a pol sekundy.

Majstrom sveta sa stal Švajčiar Simon Schoch, ktorý na druhú priečku odsunul svojho brata a vicemajstra sveta z Arosy z paralelného obrovského slalomu Philippa Schocha. Tretí skončil prekvapujúci víťaz utorkového paralelného obrovského slalomu Slovinec Rok Flander. Medzi ženami triumfovala Rakúšanka Heidi Neururerová pred svojimi krajankami Marion Kreinerovou a Doresiou Kringsovou. Dvadsaťsedemročná špecialistka Neururerová skončila pred dvoma rokmi v kanadskom Whistleri na druhej priečke. Štvrtá z tohtoročného krosu Kringsová obhájila bronzovú pozíciu.


Výsledky - paralelný slalom:


Muži: 1. Simon Schoch (Švajč.), 2. Philipp Schoch (Švajč.), 3. Rok Flander (Slovin.), 4. Andreas Prommegger (Rak.), 5. Mathieu Bozzetto (Fr.), 6. Roland Fischnaller (Tal.),... 47. Marek Petruňák (SR).


Ženy: 1. Heidi Neururerová (Rak.), 2. Marion Kreinerová (Rak.), 3. Doresia Kringsová (Rak.), 4. Nicolien Sauerbreijová (Hol.), 5. Jekaterina Tudigeščevová (Rus.), 6. Doris Güntherová (Rak.).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.