Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Pakostove sú spokojní s piatym miestom

Štefan Tomčák. Hrajúci tréner Ajaxu Pakostov má pri rohovom kope súpera na starosť bližšiu žrď. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|Publikované 9. dec 2014 o 23:00

Účastníkovi štvrtej futbalovej ligy nevyšli oba derby zápasy – doma remizovali, vonku trikrát viedli, no prehrali.

Napriek tomu dopadla jeseň dobre.

PAKOSTOV. „Severný“ štvrtoligista Ajax Pakostov zimuje na piatom mieste. Domáca strata bola iba jediná – remízová, z ihrísk súperov získaných sedem bodov.

Nevydarili sa obe derby. V Medzilaborciach bol vývoj hektický, no pakostovsky smutný, lebo trojnásobné vedenie 1:0, 2:1 ani 3:2 nestačilo.

Jediná domáca strata sezóny prišla na svet v susedskom zápase s Radvaňou nad Laborcom po remíze.

Vyššia kvalita

Zimovanie na piatom mieste hodnotia Pakostovčania pozitívne.

„Súťaž je príchodmi mužstiev ako Svit a Svidník z vyššej súťaže kvalitná a veľmi vyrovnaná. Úvod sezóny nám vyšiel, po prehre vo Svidníku sme trikrát vyhrali, čo nám dodalo sebavedomie. V domácich zápasoch máme neporaziteľnosť, remízová strata mrzí, bol to z našej strany nešťastný zápas. Škoda, mohli sme stáť v tabuľke ešte lepšie. Zodpovedné výkony znamenali na ihriskách súperov sedem bodov, cením si remízu vo Svite, výhru na pôde Dlhého Klčova, u veľmi kvalitných súperov, samozrejme teší aj vysoké víťazstvo v Starej Ľubovni. Ak povedať aj negatívum jesene, tak asi to, že iba v jedinom zápase, a to doma s Ľuboticami si brankár Klamár, ktorý častokrát podržal svoje mužstvo, udržal čisté konto,“ začal hodnotenie jesene Štefan Tomčák.

Viacerí odchovanci

Pušovský líder kraľuje štvrtej lige (skupina Sever) neohrozene, na druhé miesto však stráca v tabuľke piaty Ajax Pakostov iba tri body.

„Celú jesennú časť podávali hráči veľmi dobré výkony, za čo si zaslúžia obdiv. Väčšina futbalistov Ajaxu - Berdák, Fedorko, Andraško, Durilla, Rudy, Peter Gombita, Olexík - všetko zo základnej zostavy, pôsobila pred pár rokmi v okresnej súťaži a teraz sa svojimi výkonmi vyrovnali hráčom, ktorí hrali aj najvyššie súťaže na Slovensku alebo si prešli všetkými mládežníckymi kategóriami mužstiev a hrali najvyššie dorastenecké súťaže,“ konštatoval hrajúci tréner, ktorý má po jeseni odohraných trinásť stretnutí so štyrmi gólmi.

Dedina vs. mesto

„Nakoniec by som chcel vyzdvihnúť veľmi dobrú partiu chlapcov, ktorá je silnou stránkou tohto mužstva a výborne reprezentovala malú, asi najmenšiu obec, ktorá pôsobí v tejto súťaži a úspešne sa konfrontuje aj s okresnými mestami,“ konštatoval Štefan Tomčák.

Pakostovčania vyhrali napríklad v Starej Ľubovni 5:1 a doma porazili Svidník 2:0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.