Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V ouvertúre extraligy Košičania si v derby poradili s Popradom, Spišiaci utrpeli debakel vo Zvolene

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

(1:1, 1:0, 2:0)Košice - V úvode sa hral hokej príznačný pre začiatok sezóny, kombinácia u oboch súperov viazla. Domácich (nastúpili bez L. Nagya,

(1:1, 1:0, 2:0)

Košice - V úvode sa hral hokej príznačný pre začiatok sezóny, kombinácia u oboch súperov viazla. Domácich (nastúpili bez L. Nagya, ktorý ešte nemá vybavenú poistku) v 6. min. zaskočil obranca Popradu Gallo, ktorý prekonal gólmana HC Šimonoviča. Košičania sa snažili odpovedať, ale narážali na dobré organizovaný obranný val Podtatrancov. Na prvý gól sezóny si Košičania museli počkať do 17. min. V presilovke piatich proti trom vyšachovali domáci brániacich sa Popradčanov a Kroták doklepol puk do bránky. V druhej tretine sa domáci do šancí dostávali ťažšie, v 26. min. mohli hostia zásluhou Misála opäť viesť. Šimonovič však bol proti. O osem minút udrelo na druhej strane, obrane Popradu ušiel Kmiť a jeho prihrávku zužitkoval na vedúci gól Košíc Kováč. V záverečnej časti v 45. min. opäť Kováč po peknej kombinácii tretieho útoku zvýšil na 3:1 a ten istý hráč vymietol v 53. min. pavučinu v pravom hornom rohu Klempovej bránky čím uzavrel skóre zápasu.

Góly: 34., 45. a 53. K. Kováč, 17. Kroták - 6. Gallo. Rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol (35. Gajdoš), Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč. Poprad: Klempa - R. Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Jurčo, Gallo, Kožár (45. Rusnák) - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - Misál, Paľovčík, Paukovček - P. Segľa, Hvila, Verčík (45. Petričko).

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Chlapci veľmi chceli, ale v úvodnom zápase sezóny mali na hokejkách veľa nervozity a pokazili dosť prihrávok. Súper hral zodpovedne v defenzíve, preto to bol ťažký zápas. Po druhom góle sme sa upokojili a záverečnú časť sme zvládli. Zvlášť pochválim brankára Šimonoviča a celý tretí útok."

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Dve tretiny sme hrali dobre v obrane, naši mladí hráči sa snažili. Mali sme aj dosť gólových šancí, ale Šimonovič všetky zlikvidoval. Skúsenosti Košičanov sa prejavili v tretej tretine, keď kontrolovali vedenie a zvýšili náskok. Našou smolou bolo, že sme si v prílišnej snahe dali prakticky dva vlastné góly. Aj napriek tomu sme odohrali dobré stretnutie."

Marián ŠPACAI

Zvolen Sp. Nová Ves 11:1

(5:1, 3:0, 3:0)

Zvolen - Hneď v úvode zápasu trafil Štork, potom veterán Kolník potvrdil oprávnenie ambícií návratu na výslnie a osemminútovku hokeja mačky s myšou zavŕšil Lipták. V Spišskej potom pomohla presilovka 5:3, ale po jej góle ešte v 1. tretine kanonieri Török a Kolník predčasne rozhodli o víťazovi zápasu. Zvolenčania nestratili streleckú chuť ani v druhej tretine a ešte ani nie v polovici zápasu dosiahol pohotový Kolník hetrik. Od rapídnejšieho zvyšovania rozdielu skóre zachránila Liptákov iba pozvoľnejšia hra domácich, ktorí sa po ôsmom góle snažili hrať už viac na krásu. Aj v záverečnej časti pridal favorit ďalšie góly, ktoré pobavili už trochu zaspávajúce publikum na čoraz nudnejšom hokeji.

Góly: 4., 14. a 29. Kolník, 1. a 41. Štork, 26. a 60. Paciga, 8. Lipták, 17. Török, 33. Kořínek, 51. Čech - 10. Mravec. Rozhodovali: Beniač - Ištoňa, Rakyta (obaja ČR), vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Ondov 10 min za narazeneie zozadu, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:0, 2122 divákov. Zvolen: Križan (41. Ševela) - Štork, Klepáč, Pukalovič, Čech, Mráz, Škuta, Kowalczyk, Augusta - Török, Kořínek, Jánoš - Kolník, Saglo, Majeský - Cibuľa, Jurík, Paciga - Luciak, Lipták, Weissmann. Spišská Nová Ves: Sopko (17. Petrík) - Hrubý, Nižňanský, Chromčo, Žec, Turan, Zajac, Bambúch - Mravec, Filip, Veselovský - Polomský, Ondov, Liba - Muranský, Mazúr, Krausz - Ilavský.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Úvod ma potešil. Som spokojný najmä s predvedenou hrou. Všetky štyri formácie hrali kombinačne a potešila ma najmä presná strelecká muška. Sústreďujeme sa už na ďalšie stretnutie, ktoré bude ťažšie."

Vladimír Klinga (tréner Sp. N. Vsi): "Nešli sme do Zvolena s veľkými očami. Chceli sme vychádzať so zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. Nastúpili sme však s veľkým rešpektom a hneď ako sme v 35. sekunde dostali úvodný gól, zápas sme zabalili. Výsledok 11:1 je neospravedlniteľný, bolo to o 100 percent horšie ako som očakával."

L. Mikuláš - Slovan 2:1

(1:1, 0:0, 1:0)

L. Mikuláš - Na začiatok sezóny sa na mikulášskom ľade hral výborný hokej zásluhou oboch mužstiev. Na prekvapenie domáci hokejisti najmä v prvej tretine mali viac z hry a zatlačili svojho súpera do defenzívy. Vytvorili si niekoľko výborných gólových príležitostí, z ktorých dokázali skórovať len raz. Smolnatá bola pre nich posledná minúta prvej tretiny, keď pri vlastnej presilovke pol minúty pred koncom inkasovali vyrovnávajúci gól. V druhej tretine sa hral vyrovnaný gól so šancami na oboch stranách, ale strelci nedokázali skórovať vďaka výborným výkonom oboch brankárov. V tretej tretine Slovan vystupňoval tlak. Šebo však 5 min pred koncom stretnutia prestrelil z uhla Rybára. V hektickom závere Liptáci udržali jednogólový náskok a prekvapujúco, ale zaslúžene zvíťazili nad minuloročným majstrom.

Góly: 10. Huna, 55. Šebo - 20. Junas. Rozhodovali: Ország - Halecký, Štec, vylúčení: 5:2, navyše Bartánus (L.Mik.) 10 za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2600 divákov.

Skalica - Trenčín 1:3

(0:2, 1:0, 0:1)

Skalica - Hostia začali hru dôraznejšie, hlavne v osobných súbojoch, na čo Skaličania nevedeli nájsť protizbraň. Ich dôrazná hra a pohotová streľba od modrej v 6. min priniesla úspech z hokejky Heša. Hostia v 19. min využili Kukumbergom ďalšiu presilovku a stanovili výsledok tretiny. V 35. min ušiel Komínek, trenčianska obrana zachraňovala faulom. Trestné strieľanie zahrával Ivičič a hoci si položil Murína, trafil len žŕdku. V ďalšom tlaku domácich sa Ivičičovi podarilo vsietiť, keď trafil spomedzi kruhov Murínovi medzi betóny. Záverečná časť sa začala opäť v réžii Skaličanov. V 57. min druhý útok hostí prečíslil domácu obranu a po Barinkovej prihrávke Kováčik zvýšil vedenie na 1:3.

Góly: 38. Ivičič - 6. Heš, 19. Kukumberg, 57. Kováčik. Rozhodovali: Jonák - Čavojský, Pavlovič, vylúčení: 5:7, navyše Kristín (Trenčín) 5+DKZ za pichanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2650 divákov.

Martin - Žilina 4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

Martin - Stredoslovenské derby prinieslo dobrý hokej a skončilo sa nečakane vysokým víťazstvom domácich. Martin mal výborné úvody prvej a druhej tretiny, ked Baranyk a Riečičiar prekvapili Vojteka v bránke hostí. Žilina mala najmä v tretej tretine viac z hry i veľké šance, ale v domácej bránke sa vo výbornom svetle predstavil Rovnianek, ktorý vychytal všetkých hráčov hostí a udržal si čisté konto.

Góly: 1. Baranyk, 21. Riečičiar, 53. Lezo, 59. R. Sýkora, Rozhodovali: Marušin - P. Grečko a Bednár, vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše Michnáč 10 min za úder do hlavy, presilovky a oslabenia 0:0, 3200 divákov.