Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V osemfinále zatiaľ iba Heninová a Schnyderová

SITA|Publikované 29. jún 2007 o 15:13

LONDÝN 29. júna (SITA) - Tenisový Wimbledon v piatok opäť poznačilo zlé počasie. Do 4. kola, teda osemfinále dvojhry na tráve All England Lawn Tennis and Croquet Clubu stačili pred nástupom dažďových ...

LONDÝN 29. júna (SITA) - Tenisový Wimbledon v piatok opäť poznačilo zlé počasie. Do 4. kola, teda osemfinále dvojhry na tráve All England Lawn Tennis and Croquet Clubu stačili pred nástupom dažďových kvapiek pred 16.00 h SELČ postúpiť iba dve ženy - svetová jednotka Justine Heninová a nasadená pätnástka Švajčiarka Patty Schnyderová. Dvojnásobná londýnska finalistka Heninová bez problémov prešla cez talentovanú Rusku Jelenu Vesninovú za 52 minút 6:1, 6:3. "Moje prvé tri zápasy na turnaji mi vyšli. Najmä dnes som hrala veľmi dobre - agresívne a konzistentne," komentovala svoj výkon 25-ročná Belgičanka. Už tento zápas poznačil dážď. Prerušenie prišlo za stavu 6:1 a 3:2, ale ani opätovný návrat na kurt nezastavil svetovú jednotku v rozlete. "Teší ma aj to, že som nemusela na kurte stráviť veľa času. Každá voľná chvíľka sa na takomto turnaji zíde," dodala skvelá Belgičanka.

V areáli Wimbledonu sa v piatok hovorilo aj o zvýšenej policajnej ostražitosti v súvislosti s bombovým útokom v centre Londýna. Policajti napokon objavili zaparkované auto plné plynových bômb, klincov a s rozbuškou. "Každý o tom počul, ale nebola som počas hry nervózna," vyjadrila sa k tejto téme Heninová.

Do 2. kola štvorhry stihla postúpiť Jarmila Gajdošová, ale posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre Daniela Hantuchová sa zatiaľ na dvorec nedostala. Jej súboj 3. kola so Slovinkou Katarinou Srebotnikovou zaradili na dvorec č. 13 ako druhý v poradí, no zatiaľ sa neskončil predchádzajúci duel medzi Ruskou Anou Čakvetadzeovou a Holanďankou Michaellou Krajicekovou. Dážď ho prerušil za stavu 6:7 (8), 7:6 (5) a 0:1 z pohľadu ôsmej nasadenej Rusky. Medzitým sa už opäť začalo hrať.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.