Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V Omsku sa rozlúčili so zraneným Kudročom

Z úvodného stretnutia Slovákov v skupine na MS proti Kanade 4. mája 2012 v Helsinkách. Vpravo Kristian Kudroč odstavuje Johna Tavaresa. (Autor: archív TASR)
SITA|Publikované 16. okt 2014 o 08:39

Ročník 2013/2014 začal v Sibire, pred koncom prestupového obdobia ho klub vymenil do Barysu.

OMSK. Kariéra slovenského hokejového obrancu Kristiána Kudroča, ktorý je momentálne zranený, nebude pokračovať v Avangarde Omsk. Klub s ním podľa oficiálneho vyhlásenia ukončil po vzájomnom súhlase spoluprácu.

Kudroč sa vážne zranil na predsezónnom turnaji v Astane a zatiaľ neodohral v Kontinentálnej hokejovej lige 2014/2015 žiaden zápas.

"Profesionálni športovci nie sú imúnni proti zraneniam. Bohužiaľ, vážne zranenie mu znemožnilo začať sezónu s tímom. Po dlhom uvažovaní sme s Kristiánom prišli k záveru ukončiť spoluprácu. Klub splnil a aj splní všetky podmienky dohody s hokejistom týkajúce sa aj jeho liečby," uviedol generálny manažér Viktor Šalajev.

Stratil vedomie

Kudroč 11. augusta v rámci stretnutia Pohára prezidenta Kazachstanu proti Nižnekamsku v Astane utrpel otras mozgu a ďalšie zranenia v oblasti hlavy a krku.

Tridsaťtriročný Kudroč inkasoval úder do hlavy od útočníka Jaroslava Alševského. Ešte dohral striedanie a prikorčuľoval na hráčsku lavicu.

Odtiaľ s pomocou putoval do šatne a na ceste do kabíny stratil vedomie. Zápas prerušili, Kudroča hospitalizovali.

Ako mladý odišiel za more

Rodák z Michaloviec prišiel do Omska v medzisezónnom období. Súťažný ročník 2013/2014 začal v Sibire Novosibirsk, pred koncom prestupového obdobia ho klub vymenil do Barysu Astana.

Kudroč odišiel v nízkom veku do zámoria, hral v Québecu juniorskú súťaž, v dresoch Tampy Bay a Floridy Panthers si vyskúšal aj NHL. Od roku 2005 je v Európe, pôsobil vo Švédsku a Fínsku, pred sezónou 2011/2012 prestúpil z Ässätu Pori do Novosibirska.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.