Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V olympijskej dedine bude kino, reštaurácie i salón krásy

TASR|Publikované 30. jan 2002 o 12:53

Olympijská dedina v dejisku ZOH 2002 v Salt Lake City, ktorú slávnostne otvorili v utorok, bude ponúkať športovcom a funkcionárom rôzne možnosti na využitie voľného času. Na ploche 30 hektárov, ktorá doteraz slúžila pre potreby univerzitných študentov

Salt Lake City 30. januára (TASR) - , sa nachádza kino, pošta, salón krásy, reštaurácie či rôzne kaviarničky.

"Olympijská dedina skutočne má športovcom čo ponúknuť a myslím, že každému sa tu bude páčiť," povedal viceprezident Nemeckého olympijského výboru Heiner Henze.

Najprominentnejším obyvateľom olympijskej dediny bude samotný prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge, ktorý sa sem presťahuje pred otváracím ceremoniálom hier 8. februára a zotrvá na tomto mieste až do skončenia olympiády. "Je to skutočne veľkolepé miesto, ktoré bude združovať športovcov z rôznych kútov sveta, vierovyznaní, etnických skupín a kultúr. Som presvedčený, že v olympijskej dedine bude vládnuť skutočne vynikajúca a mimoriadne priateľská atmosféra," povedal belgický šéf MOV.

Počas ZOH 2002 by mali byť jednou z atrakcií pre návštevníkov aj internetové kaviarne, kde budú mať možnosť "surfovať" na sieti, dozvedieť sa najnovšie olympijské novinky či jednoducho zaslať mail svojim priateľom.

la pe

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.