Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V ol. dedine vztýčili slovenskú vlajku a chválili oblečenie Slovákov

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 07:20

Salt Lake City (TASR) - V stredu o 13.20 miestneho času slávnostne vyvesili v olympijskej dedine Salt Lake City slovenskú zástavu. Vedúci misie Július ...

Salt Lake City (TASR) - V stredu o 13.20 miestneho času slávnostne vyvesili v olympijskej dedine Salt Lake City slovenskú zástavu. Vedúci misie Július Dubovský prevzal na pódiu od vedenia dediny upomienkové darčeky, aj s "fajkou mieru".

Slávnosť sa niesla v oveľa uvoľnenejšej nálade, ako pred 4 rokmi v Nagane a typickú atmosféru americkej zábavy spestrili indiánske tance a veselý spev dievčenksého zboru. Slovenskú vlajku vztyčovali spoločne s národnými symbolmi Estónska, Holandska a Islandu. Spomedzi týchto štyroch krajín sa však Slováci vynímali a to najmä vkusným oblečením. Prítomní početní fotoreportéri blískali svojimi aparátmi na jednoliaty kolektív žiariacich športovcov v čiernych klobúkoch, športových šušťákoch a červených bundách. Fotoreportérka holandskej agentúry konštatovala, že slovenská výprava tu má zrejme najštýlovejšie oblečenie.

/vyslaný redaktor TASR P. Horváth/

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.