Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V obrane sme prepadli na celej čiare, hovorí tréner Martin Gregor

Sportnet|Publikované 10. nov 2002 o 23:00

Sečovce Slovenský vicemajster a dvojnásobný majster ŠKP Sečovce prežíva v tejto sezóne spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaží hernú krízu,

čoho výsledkom je už desiata prehra v poradí. Tá posledná zo Zubří 27:34 odsunula sečovských policajtov na poslednú priečku tabuľky. Súboj dvojice celkov z dna tabuľky, v ktorom išlo o štyri body lepšie zvládli domáci, ktorí si pripísali prvé tohtosezónne víťazstvo. Staronový tréner policajtov Martin Gregor len ťažko hľadal slová po sedemgólovej prehre. "V obrannej činnosti sme prepadli na celej čiare, veľmi zle sme bránili a svoj deň nemali ani brankári. Vyskúšali sme rôzne druhy obrany, od zasunutej, vysunutej i osobnej na Kiriljuka, no nič nepomáhalo. Bolo to podmienené aj tým, že brankári chytali slabo. V útočnej fáze sme sa ako tak presadili, strelili sme 27 gólov," hovorí tréner M. Gregor (na snímke). Sečovce nastúpili na Morave opäť v pozmenenej zostave, keď chýbali skúsení Tabačko i Mrva. "Do družstva sme zabudovávali Lebedu, Sudimáka a po dlhšom čase hral aj Petrišák. Náš výkon bol poznačený aj tým, že nehrá kapitán Tabačko, ktorý už štrnásť dní zápasí s chrípkou a v obrane nám chýbal aj Murín. Naša hra pôsobila rozháraným dojmom, z čoho rezultoval aj samotný výsledok," povedal na margo stretnutia M. Gregor.

Hostitelia si boli vedomí nelichotivého postavenia v tabuľke a nastúpili s oveľa väčším odhodlaním. "Očakávali sme, že budú hrať aktívne a pre víťazstvo urobia všetko. Mimoriadne sa darilo spojkám, góly nám strieľali z diaľky i zo šestky a nevedeli sme sa s tým vysporiadať. Ich výkon môžem hodnotiť ako domáci štandard, avšak my sme pôsobili rozháraným dojmom. Mali sme síce dostatok šancí, ale chybovali sme v prihrávkach. Dopúšťali sme sa základných chýb, ktoré by celok hrajúci v takej súťaži nemal robiť," hovorí sečovský kormidelník. Stretnutia sa hralo v rýchlom tempe, útoky sa striedali na obe strany, avšak viac športového šťastia mali hostitelia, ktorí dokázali využiť skoro každú chybičku svojho súpera na strelenie gólu.

Po prehre sa sečovskí policajti ocitli na poslednej priečke tabuľky, čo v danej situácii nepridáva na ich otrasenej vnútornej pohode. "Psychika družstva bolo narušená už skôr, nielen výmenou trénera. Potrebujeme trocha času, aby sme sa z toho dostali a hrali pohľadnú hádzanú. Momentálne sa dopúšťame veľkého množstva chýb. Dôvera hráčov je nízka a chvíľu to potrvá pokiaľ dosiahneme tú hernú pohodu," prezrádza M. Gregor. Do plánovanej prestávky v sezóne, v ktorej sa môžu policajti dať po všetkých stránkach dokopy, ešte chýba odohrať päť kôl. Už v tom najbližšom hostia susedné Košice a dôležité bude ako sa na tento duel dokážu pripraviť po psychickej stránke. "Najskôr si musíme upratať a potom sa sústredíme na najbližšie stretnutie, ktoré je až o týždeň," dodal M. Gregor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.