Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V obrane boli chyby, ale 22 gólov nie je veľa, hovorí G.Schmiedt

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Košice Ak si chceli hádzanári 1. MHK zachovať aspoň teoretickú nádej získanie tretej priečky po základnej časti extraligy, po ktorej sa účastníci

rozdelia do dvoch skupín potrebovali v domácom stretnutí s Topoľčanmi vyhrať. Možno aj táto skutočnosť nepridala mladíkom v košickom drese nepridala na hernej pohode a hoci sa prezentovali niekoľkými peknými útočnými akciami, predsa len ich výkon počas stretnutia kolísal. Osemgólové víťazstvo (30:22) hovorí jasnou rečou, avšak vôbec sa nerodilo ľahko. V domácom drese chýbala reprezentačná spojka Farkašovský a jeho góly družstvu chýbali, hoci Košičania po prvý raz v sezóne pokorili tridsaťgólovú hranicu, predsa len výkonom príliš neoslnili. Snahu im nemožno uprieť, ale tá niekedy na súpera nemusí nestačí, no tentoraz k nej pridali aj trocha herného umenia a získali cenné dva body. Topoľčany v tomto zápase nemali čo stratiť, mohli získať a tomu podriadili aj svoju taktiku. Po domácom víťazstve nad Košicami im nechýbalo sebavedomie, ktoré sa rýchlo otriaslo v základoch, ale domáci svojou roztržitou hrou im dovolili do prestávky zmazať štvorgólový náskok. "Iste si viacerí všimli, že tento celok sa nesnažil hrať otvorene, ale snažil sa hru spomaľovať. Aj vďaka rozhodcom, ktorí im tento spôsob hry tolerovali. K tomu sa nechcem vyjadrovať. Skôr ma hnevá, že od stavu 10:6 v náš prospech sme uponáhľanou koncovkou vrátili súpera do hry a umožnili mu vyrovnať. V obrane sme urobili niekoľko zbytočných chýb, ktoré súper využil. Na druhej strane si myslím že inkasovať 22 gólov nie je veľa, a bodaj by sme toľko gólov inkasovali aj v ďalších kolách. Obaja naši brankári nechytali zle, ale Paula sme vyhnali z bránky našou slabou streľbou, ktorú súper potrestal. Dovtedy chytal dobre podobne ako v druhom Olejár. S prechodom do protiútoku som nebol spokojný hlavne v prvom polčase, v ktorom sme postrácali veľa lôpt. V druhom sme už prechod spresnili a lepšie sa darilo aj v koncovke. Zobrali sme hosťom chuť na bodový zápis, ktorí potom hrali ešte pomalšie, ale naša aktívnejšia obrana ich nútila zakončovať z nepripravených akcii. Otváral sa nám priestor na brejky a hoci sme nepremenili všetky, predsa len sme dosiahli očakávané víťazstvo a dosiahli tridsať gólov," hovorí tréner Gabriel Schmiedt.

V tomto zápase pri neúčasti niektorých hráčov dostali viac priestoru ďalší, ktorí naznačili, že s nimi treba počítať. "Po zápase v Bratislave dal lekár niekoľko dní voľna Farkašovskému, ktorého trápili kríže. Verím, že voľný víkend mu prospel a bude na najbližší duel pripravený nastúpiť. Aj preto som dal viac priestoru na mieste strednej spojky Hičovi. Po troch výronoch členka a dvoch virózach si mohol schuti zahrať. Podal solídny výkon a rovnako aj Vikartovský. Trocha ma mrzí, že dvojica mladých Guzy i Hruščák sa nevedia lepšie presadiť a nadviazať na výkony z dorastu či juniorky. Zbierajú skúsenosti a verím, že časom to družstvu vrátia," hovorí na margo mladíkov v mančafte. V poslednom kole základnej časti čaká na Košičanov zdatný súper z Nových Zámkov, ktorý na ich palubovke získal štvorgólové víťazstvo. Ak chcú zverenci G. Schmiedta vstúpiť do skupinovej časti s dvomi bodmi potrebujú vonku vyhrať. Ak svojho súpera zdolajú rozdielom piatich gólov môžu skončiť na treťom mieste, avšak prehra ich môže odsunúť až na piatu. Súčasné body po základnej časti sa rušia, ale bonifikácia pred skupinovou časťou má svoju cenu. Víťazstvom si Košičania môžu v poslednom kole vylepšiť renomé po štrnástich zápasoch a verme, že urobia všetko pre dobrý výsledok.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.