Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V NTC začnú Hantuchová so Šafářovou

SITA|Publikované 20. apr 2007 o 09:48

BRATISLAVA 20. apríla (SITA) - Stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie medzi tenistkami Slovenska a Česka sa v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave začne v sobotu o ...

BRATISLAVA 20. apríla (SITA) - Stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie medzi tenistkami Slovenska a Česka sa v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave začne v sobotu o 13.00 h úvodnou dvojhrou medzi Danielou Hantuchovou a Luciou Šafářovou. Na druhú dvojhru potom na antukový dvorec nastúpia Dominika Cibulková a Nicole Vaidišová.

Rozhodol o tom piatkový žreb v sále 1 NTC v Bratislave. Meno Daniely Hantuchovej vytiahla z osudia zástupkyňa Medzinárodnej tenisovej federácie, osemnásobná grandslamová šampiónka Ann Jonesová.

V nedeľu od 11.00 h stretnutie Slovensko - Česko pokračuje súbojom jednotiek oboch tímov Hantuchovej a Vaidišovej. Po nich prídu na rad dvojky Cibulková a Šafářová. Na záverečnú štvorhru kapitáni Mojmír Mihal a Aleš Kodat predbežne nominovali dvojice: Daniela Hantuchová - Janette Husárová, resp. Iveta Benešová - Barbora Záhlavová-Strýcová. Nominácia na nedeľňajšie súboje sa ešte podľa reglementu súťaže môže zmeniť.

„So žrebom som spokojný a myslím si, že na poradí zápasov až tak veľmi nezáleží. Nominácia slovenského tímu s Hantuchovou a Cibulkovou ma neprekvapila,“ uviedol krátko po žrebe český kapitán Aleš Kodat. Jeho slovenský náprotivok Mojmír Mihal skonštatoval: „Aj v českom tíme bola situácia dosť jasná na to, aby sme správne rátali s tým, koho môj kolega nominuje na dvojhry. Som rád, že Daniela začne hrať ako prvá, pretože má podstatne viac skúseností. Pre náš tím je to lepšie.“ Tieto slová potvrdila aj štrnásta hráčka sveta Hantuchová. "Väčšinou mi je jedno, ktorá v poradí nastúpim na kurt, ale teraz som privítala, že budem môcť hrať ako prvá," uviedla Hantuchová.

Podľa predbežnej dohody kapitánov oboch tímov by sa úvodná sobotňajšia dvojhra mala hrať pod čiastočne a druhá pod úplne zatiahnutou strechou Sibamac arény NTC.


Žreb stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 Slovensko - Česko:


Slovensko - Česko

sobotňajšie dvojhry / od 13.00 h

Daniela Hantuchová - Lucie Šafářová

Dominika Cibulková - Nicole Vaidišová


nedeľňajšie dvojhry / od 11.00 h

Daniela Hantuchová - Nicole Vaidišová

Dominika Cibulková - Lucie Šafářová


záverečná štvorhra:

Daniela Hantuchová, Janette Husárová - Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcováds;ko;lb

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.