Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

V Norimbergu vládne s priebehom šampionátu veľká spokojnosť

TASR|8. máj 2001 o 11:14

Norimberg 8. mája (TASR) - Stretnutie Lotyšsko - Nórsko (3:0) bol posledným zápasom hokejových majstrovstiev sveta, ktorý sa uskutočnil v Norimbergu. Na tlačovej konferencii, ...

Norimberg 8. mája (TASR) - Stretnutie Lotyšsko - Nórsko (3:0) bol posledným zápasom hokejových majstrovstiev sveta, ktorý sa uskutočnil v Norimbergu. Na tlačovej konferencii, kde sa hodnotil priebeh šampionátu v tomto meste, zavládla všeobecná spokojnosť. Aréna v Norimbergu privítala celkovo 65.000 divákov, čo je priemer 4650 návštevníkov na stretnutie. Napriek tomu, že tu nehrala nemecká reprezentácia, bola norimberská aréna zaplnená na 57 percent.

"Všetkým zainteresovaným sa chcem poďakovať. Norimberg dokázal, že je schopný hostiť podujatie najvyššieho rangu. Diváci, ktorí chodili na stretnutia boli absolútne úžasní a pre mesto boli taktiež veľkým prínosom. Nevyhli sme sa síce niekoľkým organizačným chybám, ale to sa stáva na všetkých svetových podujatiach," povedal predseda norimberského organizačného výboru Jürgen Dauth.

Súvisiace články