Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V nominácii Ukrajiny majú prevahu hráči Dynama Kyjev a Šachtaru

V prvom vzájomnom súboji v septembri minulého roka vyhrali Slováci na pôde Ukrajiny 1:0. Jediný gól duelu strelil Róbert Mak (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|Publikované 25. aug 2015 o 17:37

Až dokopy pätnásť hráčov z 25-člennej nominácie pôsobí v dvoch kluboch. Ukrajina v dvojzápase proti Bielorusku a Slovensku staví aj na zohratosť.

KYJEV. Tréner ukrajinskej futbalovej reprezentácie Michail Fomenko nominoval na blížiace sa stretnutia proti Bielorusku a Slovensku v rámci kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska dvadsaťpäťčlenný káder.

Základ nominácie tvoria hráči z najlepších domácich klubov - Dynama Kyjev a Šachtaru Doneck. Majstrovský tím z hlavného mesta dodal do národného tímu osem hráčov, Šachtar o jedného menej.

Po štyroch zástupcoch majú v ukrajinskom výbere kluby Dnipro Dnipropetrovsk a Zaria Luhansk.

V prvom vzájomnom súboji vyhrali Slováci na ihrisku súpera 1:0.

V nominácii sa nachádzajú tiež dvaja legionári zo zahraničných klubov - stredopoliari Anatolij Tymoščuk z kazašského Kajratu Almaty a Jevgen Konopľanka zo španielskeho tímu FC Sevilla.

Pre dlhodobé zranenie chýba útočník Dnipra Roman Zozuľa.

Ukrajina získala z doterajších šiestich súbojov v kvalifikačnej C-skupine dvanásť bodov. V tabuľke je na treťom mieste.

Nominácia Ukrajiny

/na zápasy proti Bielorusku (sobota 5. septembra o 18.00 h vo Ľvove) a Slovensku (utorok 8. septembra o 20.45 h v Žiline) v rámci kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska/

Brankári:

Andrij Piatov (Šachtar Doneck), Denis Bojko (Dnipro Dnipropetrovsk), Nikita Ševčenko (Zaria Luhansk)

Obrancovia:

Arťom Fedeckij (Dnipro Dnipropetrovsk), Andrij Piľavskij (Zaria Luhansk), Jevgen Chačeridi (Dynamo Kyjev), Viačeslav Ševčuk, Oleksandr Kučer, Jaroslav Rakickij (všetci Šachtar Doneck)

Stredopoliari:

Oleg Gusev, Andrij Jarmolenko, Sergej Sydorčuk, Denys Garmaš, Sergej Rybalka, Mykola Moroziuk (všetci Dynamo Kyjev), Ruslan Rotaň (Dnipro Dnipropetrovsk), Ruslan Malinovskij (Zaria Lugansk), Anatolij Tymoščuk (Kajrat Almaty/Kaz.), Jevgen Konopľanka (FC Sevilla/Šp.), Taras Stepanenko, Maxim Malyšev, Viktor Kovalenko (všetci Šachtar Doneck)

Útočníci:

Jevgen Selezňov (Dnipro Dnipropetrovsk), Pilip Budkivskij (Zaria Luhansk), Arťom Kravec (Dynamo Kyjev)

Súvisiace články