Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V nominácii na Baltica Cup aj Škovira

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Bratislava - Tréneri slovenskej hokejovej reprezentácie František Hossa a Ján Šterbák nominovali na tretie podujatie Eurohockey Tour v Moskve

poltucet májových majstrov sveta. V kádri na Baltica Cup je aj Ľubomír Hurtaj, ktorý bol dlho v majstrovskej výprave, ale neštartoval.

Úradujúci svetoví šampióni si na tradičnom movskom turnaji Baltica Brewery Cup (pokračovateľ niekdajšej Ceny Izvestijí) zmerajú sily so Švédmi, Rudmi, Čechmi, predtým ale s Fínmi na ich ľade. Kým v prípravnom zápase Plzni sa tréneri mohli spoliehať len na hráčov z extraligy SR a ČR, tentoraz majú k dispozícii aj legionárov zo Švédska (3), Ruska (2) a Fínska (1). Spolu so siedmimi hokejistami pôsobiacimi v Česku oblečie teda dres s dvojkrížom 13 reprezentantov zo zahraničných klubov a deviati z domácej extraligy (Trenčín 4, Slovan 3, Košice 2). V helsinskej ouverture bude chýbať obranca Martin Štrbák (hráč majstra Ruska Lok. Jaroslavľ), ale v Moskve s ním bude v mužstve Slovenska poltucet majstrov sveta z Göteborgu (okrem neho aj Milo, L. Čierny, Šimonovič, M. Hlinka a Tomík). V slovenskom tíme niet tentoraz jediného nováčika, naopak pribudli oproti duelu v Plzni skúsení hokejisti brankár Pavol Rybár, obrancovia Richard Pavlikovský, Ladislav Čierny, Dušan Milo, Martin Rybár a útočníci Miroslav Hlinka, Ľubomír Vaic, Igor Rataj a Miroslav Škovíra. Najstarším v tíme je útočník Ján Zlocha (26. 10. 1969), benjamínkom tiež hráč Dukly Trenčín Tomáš Starosta (20. 5. 1981). Tréner František Hossa považuje Baltica Cup za test najvyššej úrovne pre skupinu hokejistov, ktorí by mali vytvoriť základ mužstva na budúcoročné MS vo Fínsku. Pred ďalšími hráčmi však dvere nezatvára, napríklad pred Andrejom Podkonickým, jemu však štart znemožnil termínovník nemeckej ligy.

"Stretnutie v Helsinkách s Fínmi a ďalšie tri v moskovských Lužnikách s Českom, Švédskom a Ruskom budú skúškami najvyššej hokejovej vyspelosti. Je to príležitost otestovať si v náročných bojoch s mužstvami svetovej špičky našich kandidátov na reprezentačný dres," zdôraznil František Hossa.

V nominácii v porovnaní s duelom s Českom v Plzni (3:4) nastalo podľa očakávania viacero zmien. "Využili sme logicky možnosť siahnuť po ďalších našich hokejistoch pôsobiacich v zahraničných kluboch. Obmena deviatich mien na všetkých postoch smeruje k vyššej kvalite, pretože k legionárom z Česka pribudli aj skúsení hráči z klubov vo Fínsku, Rusku a Švédsku. Škoda, že termínový kalendár DEL nám tentoraz neumožnil vyskúšať útočníka Andreja Podkonického, o ktorom prišli dobré správy z Nemecka," konštatoval Hossa, ktorý využíval každé kolo, aby mohol sledovať kandidátov v extraligových bojoch či už doma alebo v Česku.

Nominácia na Baltica Brewery Cup v Moskve (16. 22. 12. 2002), brankári - Miroslav Šimonovič (HC Košice), Pavol Rybár (Slovan), obrancovia - Martin Čakajík (Liberec, ČR), Boris Žabka (Třinec, ČR), Andrej Novotný (Pardubice, ČR), Tomáš Starosta (Dukla Trenčín), Richard Pavlikovský HV 71, Švéd.), Ladislav Čierny (Lada Togliatti, Rus.), Dušan Milo (MoDo, Švéd.), Martin Štrbák (Lok. Jaroslavľ, Rus.), útočníci - Radoslav Kropáč (Liberec, ČR), Ľubomít Hurtaj (Plzeň, ČR), Ľubomír Pištek (Pardubice, ČR), Marcel Hanzal, Roman Kukumberg, Ján Zlocha (všetci Du. Trenčín), Róbert Tomík (Sparta Praha, ČR), Ján Lipiansky, Igor Rataj (obaja HC Slovan Bratislava), Miroslav Škovira (HC Košice), Miroslav Hlinka (MoDo, Švéd.), Ľubomír Vaic (SaiPa, Fín.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.